Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi jelent az hogy au pair?

Mi jelent az hogy au pair?

Figyelt kérdés
Olvastam már töbször ezen az oldalon hogy valaki au pairnek megy valahová dolgozni de azt sose tudtam megfejteni hogy mi az? Milyen foglalakozást jelent ez és kik vállalnak ilyen munkát?

2013. szept. 3. 14:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
2013. szept. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És ha lehet kérdezni mennyit keres egy ilyen személy?
2013. szept. 3. 14:42
 3/14 anonim ***** válasza:
16%
Nem olvastad el a linkelt leírást? Semennyit.
2013. szept. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Ez az első mondat: Az au pair olyan személy, fiú vagy lány, külföldi vendéglakó, aki a családdal él, nem kap fizetést, csak zsebpénzt, viszont teljes ellátásban részesül.
2013. szept. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Elolvastam most már komolyan :) de mennyi az a sebpénz?
2013. szept. 3. 22:11
 6/14 A kérdező kommentje:
*zsebpénz
2013. szept. 3. 22:11
 7/14 anonim ***** válasza:
38%

Nem értem miért lettem lepontozva.

A zsebpénz az zsebpénz. Az a napi apróbb kiadásaidra elegendő csak. A zsebpénz kb. annyi, hogy tudsz belőle venni magadnak fagyit, süti. Másra nem.

Ha pénzt akarsz keresni, akkor legyél bébisintér. Az teljesen más jellegű gyermekfelügyelet, s fizetés jár érte.

2013. szept. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem én ponthoz talál le! Nem akarok se au

Pair se bébisziter lenni! Egyébként kösz

2013. szept. 4. 06:25
 9/14 anonim válasza:
81%
Ez így nem teljesen igaz. Az au pair, bébiszitter, dada, korrepetítor, házvezetőnő mind közel állnak egymáshoz de egyáltalán nem ugyanazok. Az au pair elsősorban a család gyermekeivel foglalkozik, figyel rá, hogy megcsinálják a házijukat, segít a reggeli elkészülésben, reggelit ad nekik, elviszi őket az iskolába/óvodába, értük megy, viszi őket a különórákra és közben besegít a házimunkában. Nyilván nem a fát fogja aprítani a kertben, hanem mosogat, port töröl, tereget, stb. Nagyon sok tényezős a dolog, de törvény szabja meg, hogy mennyit dolgozhatsz, legtöbbször 6-8 órát egy nap, a hétvégéid szabadok. A törvény általi szabályozás minimalizálja a zsebpénzedet (EU-n belül ez úgy tudom 252 Euro egy hónapban). Én 300 Eurót kaptam egy családtól északi országban egy hónapra de annak nagy részét félre tudtam tenni, mivel ők biztosítják a tetőt a fejed fölé, az ételt az asztalra. Az általános szerződésben (mert érdemes kötni) benne van, hogy ők állják a nyelvtanfolyamod költségeit is, mert bármily meglepő de ez az egész elsősorban ezt szolgálja. Gyakorlatilag bárki vállalhat ilyen munkát, de talán elmondható, hogy leginkább 20-30 közötti lánynak érdemes lenned. BIZTOS nyelvi alapok szerintem elengedhetetlenek, mert azért meg kell magadat értetni egy idegen országban, sokszor úgy, hogy közben próbálod mind a négy rád bízott gyerek kezét fogni, akikhez szintén szólnod kell valamilyen nyelven határozottan. Szerintem nagyon jó meló, és szórólapozásnál talán több hasznát veszed a későbbiekben, ezennel vállalom a lepontozást. Remélem tudtam segíteni.
2013. szept. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én, mint eddigi egyetlen válaszoló zöldet nyomtam neked, csak az első mondatot nem értem, hogy mi nem igaz.

A wikipédiás szócikkel azonos az, amit te is írsz.

2013. szept. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!