Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Au pair munka után cabin crew?

Au pair munka után cabin crew?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeptemberben leszek au pair Londonban.Úgy tervezem,ha bejön a dolog utána szeretnék még egy évet az USA-ban is eltölteni,mint au pair. Emellett távoktatásban befejezem OKJ-n az idegenvezetői képzést(nem tudom,hogy megéri-e befejezni,de azért,ha már elkezdtem,jó lenne,meg képzetlennek érezném magam nélküle).Ezután,jó lenne valami olyan munka után nézni ami érdekel.Nem véletlenül kezdtem el az idegenv. képzést,szeretek utazni,nagyon.Viszont már 1 éve aktívan gondolkodom a cabin crew/ stewardess -kedésen is.

Végül is a kérdésem az lenne,hogy szerintetek megvalósítható?Igaz,hogy lesz tapasztalatom a külföldön eltöltött idő alatt,mind abban,hogy mennyit tudok távol lenni a családomtól,mennyire találom fel magam egy adott országban.

Elolvastam a Ryanair elvárásait,és "túl egyszerűnek" tűnik:

-Experienced in dealing with the public & comfortable in a selling role

-Physically fit with a good attendance record in your current position

-Hard working, flexible & willing to operate on a shift roster

-Over 18 years of age

-Between 5'2 (1.57m) and 6'2 (1.85) in height with weight in proportion

-Of normal vision (contact lenses acceptable)

-Able to swim well

-You must be in possession of a valid European Union passport and have the right to work in both the UK and Ireland

-Fluent in English (both written and spoken)

-Prepared to live within one hour's travelling time of any Ryanair base

-Ready to meet the challenge of dealing with people and demanding situations

-Friendly and outgoing with a lively personality


Úgy értem,nincs szó pl. végzettségről.Nyilván a nyelvtudás a lényeg,de az nem lehet,hogy csak az.


Szeretném kérni a véleményeteket a dologról.Nagyon bolond ötlet?Számítana az a tapasztalat amit nem ebben a munkakörben szereztem?

A bizonyítvány nem kérdezem,mert nyilván OKJ(Országos Képzési Jegyzék)...nem pedig nemzetközi.Mondjuk akkor nem értem,hogy miért lehet lefordíttatni,lehet,hogy van ahol elfogadják Mo-n kívül?


20/L



2013. aug. 14. 17:59
 1/3 anonim válasza:

Szia!


Én most nézek Au pair munka után az au pair world net-en! Te hol találtad a családot, ha kérdezhetem???

Nekem eszemben sem volt, hogy kimenjek külföldre gyerekekre vigyázni, csak amikor olvastam egy blogot, a csajszi kint babysitterkedett Angliában és utána próbálta meg a Stewardess munkát! Fel is vették a munkára. (Belinkelném a blogját csak már nem emlékszem a nevére!)

Szóval engem igazából ő ösztönzött, nekem nem valami jó az angolom, szóval nekem esélytelen lenne az állásinterjú, ezért is szeretnék kimenni Angliába vagy Németországba. (a két nyelv jó használata előny)


Utána néztem még régebben és tényleg csak érettségit kérnek. Közel sem olyan egyszerű ott egy állásinterjú, mint mi hisszük. Sok blogot olvastam már és hát bekerülni..., még egy "kisebb" légitársasághoz is nehéz.:S

Azért nem kérnek más végzettséget, mert ha túl vagy az állásinterjún és sikerült, akkor ők indítanak egy tanfolyamot és azt kell sikeresen teljesítened.

[link] Ő nagyon pontosan leírja a kezdetektől a dolgokat. Ha esetleg felvennéd vele valahogy a kapcsolatot még segítene is szerintem egy pár dologban. (jófejnek tűnik)



Nem bolond ötlet, sőt...:) (Mondjuk lehet, hogy azért látom így, mert én is légiutas kísérő szeretnék lenni) :))



Remélem tudtam pár dologban segíteni. Ha lenne még esetleg kérdésed vagy valami, akkor nyugodtan írj! :))

2013. aug. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Akkor most én segítek egy kicsit neked,priviben :).
2013. aug. 17. 09:35
 3/3 anonim válasza:
Én is stewardess szeretnék lenni és gondolkoztam, hogy ki kellene mennem Angliába nyelvtanulás szempontjából ,mivel nem megy elég jól a nyelv. Én mindenképpen a Wizz Air-hez mennék, ez ingyenes, csak jól kell teljesíteni ahhoz, hogy bekerülj. A Ryanair képzés elég sokba kerülne (min.1 millió ft).
2013. aug. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!