Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek életképes ez az...

Szerintetek életképes ez az ötlet Franciaországban?

Figyelt kérdés
Pár év múlva, ha a gyerekeim nagyobbak lesznek, kimennék Franciaországba idősgondozónak. Franciatanár vagyok, az OKJ-s ápolóit elvégezném addig. Ez egy amolyan "B" terv, ha itthon végképp ellehetetlenülnek a dolgok.
2013. szept. 4. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne életképes? Egy ismerősünk ugyanezt csinálja, csak Svájc francia részén. Ráadásul ő még csak nem is franciatanár, épp hogy tanult pár évet franciául, mielőtt kiment, és még a tanfolyamot is ott helyben végezte el hozzá. Na jó, annyi előnye volt, hogy oda ment férjhez. Te viszont beszélsz rendesen franciául, és még végzettséged is lesz az idősek ápolásához.
2013. szept. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az ötlet nagyon is életképes, Franciaországban állandó hiány van a családgondozókban.

A baj csak az, hogy nem keresnek túl jól, persze ez attól is függ, hogy melyik részébe mennél az országnak.

Természetesen itt is el kell végezni egy tanfolyamot - "stage"-t -, de ha franciatanér vagy, ez valószínűleg nem ütközik majd nagy nehézségekbe.

Itt megnézheted:


[link]


[link]


Ezeket erről az oldalról szedtem le, itt nyilván találsz egyéb felvilágosításokat is:


[link]


Sok szerencsét!

Mennyi idősek a gyerekeid?

2013. szept. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves Julianna!


Kicsik még, 5 és 7 évesek, nekem a munkám, a megélhetésem bizonytalan és egy ilyen menekülési útnak szánom a dolgot, ha minden kötél szakad. Azt gondoltam, hogy mivel öregszik a népesség szerte Európában, erre egyre több igény lesz, kérdés, hogy FIZETŐKÉPES kereslet lesz-e rá? Köszi a linkeket, még azt kell kiderítenek, hogy az itthoni OKJ-s képzést elfogadják-e kint? Inkább itthon végezném el, kint valszínüleg többe kerül.

2013. szept. 5. 10:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Az EU tagállamok legtöbb diplomáját elfogadják, legföljebb egy bizonyos kiegészítő vizsgát kell letenned.

Az általad keresett munkához való "stage" viszont Franciaországban teljesen ingyenes, és kb. hat hónapig tart. Ez idő alatt még fizetést is kapsz, ha jól tudom, a "smic" 80%-át! Ebből három személynek nem könnyű megélni, de a CAF (Caisse d'Allocation Familiale) segíti az egyedülálló mamákat, akkor is, ha nem francia állampolgárok. Ezeknek a dolgoknak az elintézéséhez természetesen idő kell, úgyhogy jól felkészülve érdemes csak belevágni. De megéri!

Őszintén kívánok Neked sok szerencsét, Bonne chance!

2013. szept. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Merci pour toutes ces informations!
2013. szept. 9. 08:17
 6/6 anonim ***** válasza:
De rien. Tout le plaisir est pour moi!
2013. szept. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!