Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Középiskolai aktiv tanulói...

Középiskolai aktiv tanulói jogviszony mellette lehet részmunkaidőben dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan kerdesem lenne hogy elmultam mar 18 eves. Most vegzem a kozepiskola utolso évét. Szeretnék munkát vaállalni iskola mellett. Ahol nyaron dolgoztam kaptam egy felajanlast hogy felvesznek reszmunkaidoben bejelentett munkaviszonnyal. Ez lehetseges igy hogy kozben kozepiskolai jogviszonyom van?


2013. szept. 5. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen. A kettő nem zárja ki egymást.
2013. szept. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet. Ha elmúltál már 16 éves, akkor simán dolgozhatsz iskolai időszakban is, akár diákmunkásként, akár rendes részmunkaidős munkaviszonnyal.
2013. szept. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem.


Ha alap-, vagy középfokú iskolában nappali tagozatos hallgató vagy, akkor hiába vagy már 18 éves, kizárólag a szünidőben vállalhatsz munkát.


Ha ugyanez lenne a helyzet, csak nem nappali tagozaton, akkor simán dolgozhatnál, mintha nem is járnál iskolába.

2013. szept. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ez nem igaz. 16 éves kor felett iskolai időszakban is dolgozhat! Akkor is, ha nappalin tanul! Csak a 15 évét betöltött, de a 16 éves kort még nem elért diákokra vonatkozik az, hogy csak a nyári szünetben dolgozhatnak.


[link]

2013. szept. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
23%

Kedves Utolsó Válaszoló!

Igazad van, köszi, hogy kijavítottál. :)

2013. szept. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!