Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jár műszak pótlék részmunkaidő...

Jár műszak pótlék részmunkaidőben?

Figyelt kérdés
Heti (hétfő-vasárnap) 5 órában jár-e vajon délutáni és hétvégi műszakpótlék? Bejelentett munkahely. És érdekelne még, hogy ezért bruttó 80 e Ft kevés fizu? Előre is köszönöm ! :)
2013. aug. 12. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Heti 5 órában fogsz dolgozni, bruttó 80 ezerért??-hol van ez én is akarok!!!!!!
2013. aug. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint elég jó? :) Én is úgy gondolom. Bár ez nettó 60 körül jön ki, de én irodában fogok ülni. Más meg napi 8-12 órában dolgozik, szenved nettó 80-ért, nem? Viszont a műszakpótlékról mit gondolsz? Köszönöm amúgy a választ ! :)
2013. aug. 12. 19:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kötetlen munkaidőre leszel bejelentve, ha beleszel, és akkor szerintem nem jár pótlék. De már így is bőven túl leszel fizetve.
2013. aug. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én heti 5 nap, 4 óra bejelentettben keresek bruttó 76 ezret és rohadtul nem érzem úgy, hogy nagyon meg lennék fizetve. Mindent levonva kapok a számlámra ~50 ezret. Igaz, ez nem irodában ücsörgős munka. A műszakpótlékról és a délutánról nem tudok nyilatkozni, én állandó délutános vagyok, így nem kapok, illetve nem dolgozom hétvégén. Ha te úgy érzed, hogy a teljesítményed és a fizetésed arányos egymással, akkor nem kérdés. Anno volt, hogy 30-32 ezret vittem haza más helyen 4 óráért, szóval ahhoz képest jó. Megélni nem lehet egyikből sem, nekem is csak "zsebpénz".
2013. aug. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
* Napi 5 óra, Heti 32-35 óra, elnézést az elírásért !
2013. aug. 13. 09:30
 6/6 Carragher_x ***** válasza:

Olyan, hogy délutáni műszakpótlék, olyan már nem létezik. Műszakpótlék létezik, melynek nem feltétele a teljes munkaidős munkavégzés. Feltétele viszont, hogy :


- a munkavállaló munkaidejének kezdete rendszeresen változzon.

- Akkor rendszeres a változás, ha a beosztás szerinti munkanapok harmadában a munkaidő kezdetek eltérnek.

- A legkorábbi és a legkésőbbi kezdés között legalább 4 óra eltérés van.


Hétvégi műszakpótlék se létezik. Sztem a vasárnapi pótlékra gondoltál, annak sem feltétele a teljes munkaidő, viszont egy rakat más dolog igen, azt inkább csak linkelem:

[link]


Hát az, hogy bruttó 80EFt az kevés vagy sok, az attól függ mit kell ezért csinálni:)

2013. aug. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!