Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetésem utalása más vki...

Fizetésem utalása más vki bankszámlájára?

Figyelt kérdés

Van-e vmi szabály arra, hogy a munkabéremet csak olyan bankszámla számra utalhatja a munkáltató, ami az én nevemen van, v társtulajdonos vagyok?

Kollektív szerződés tartalmazhat-e ilyesmit?

Eszembe jutott, hogy a banki költségek emelkedése miatt kp-ban kérjem a fizetésem, de egy kolléga tájékoztatott, hogy annak idején aláírtuk, h bankszámlára kérjük.

Így most azt tevezem, h megszüntetem a számlám és a pároméra kérem a fizetést, így pár ezret megspórolhatok. De lehet-e így?


2013. szept. 6. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet. Nálunk is csak a férjem számlájára megy az én fizetésem is. Csak célszerű neked is rendelkezned a számla felett.
2013. szept. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, nálunk is a férjem bankszámlájára megy, és én sem vagyok számlatulajdonos. Feleslegesnek tartottunk 2 folyószámlát fenntartani, viszont mivel a férjemnek a munkahelye által ilyen kedvezményes folyószámlacsomagja van, így engem nem is lehetett társnak bejegyezni mellé, tehát csak az ő nevén lehet, csak bankkártyát tudnak kiállítani plusszban az én nevemre.

Szóval kérheted így simán, de ti megpróbálhatjátok a párodét "közössé" tenni.

2013. szept. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2013. szept. 7. 08:51
 4/4 Yldee válasza:
És ha nem férjem az illető? Tehát ha nincs papíron hozzám kötve? akkor is lehet?
2015. máj. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!