Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik úgy gondolják, hogy aki...

Akik úgy gondolják, hogy aki akar az talál munkát, írjanak már néhány biztos munkalehetőséget!?

Figyelt kérdés

Bármit, bárhol, válogatás nélkül.

Nem az okoskodásra vagyok kíváncsi, hogy menj be mindenhová, add lejjebb az elvárást, menj Tescoba pénztárosnak, mert ezek így nem igazak.


Sokan már nem tudják lejjebb adni az igényeiket, vállalkozást nincs pénzük indítani, esetleg az MLM-ügynökösdi felé indulhatnának.

Attól, hogy bemegyünk a boltokba, cégekhez nem lesz jobb, a főnökséghez úgysem jutunk be, az otthagyott önéletrajz lehet megy a kukába.

A McDonalds, Tesco a közvélekedéssel ellentétben nem alkalmaz mindenkit, pláne nem bölcsészeket.

Még takarítani se vesznek csak úgy fel mert túlképzett vagy, nincs tapasztalatod, Marika ismerősét veszik fel, vagy takarító OKJ-t várnak.

Gyárba szalagmunkára esetleg van esély, de ezekhez is kemény felvételi eljárásokat rendeznek és pár hónap után cserélik a dolgozókat, mert az újakat olcsóbb alkalmazni.


Mégis mi az a módszer, amivel aki akar, az tényleg talál munkát?



2013. szept. 7. 16:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
A Teszkóban, Mekiben ne mondd meg, hogy van diplomád! Akkor talán...
2013. szept. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%
marika ismerosenek kell lenni
2013. szept. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A Mekivel az a baj, hogy főleg fiatalabb diákokat alkalmaznak, szóval akár van diploma akár nem, nehéz bejutni.

Már a gagyi helyekre is részletekbe menő felvételi elbeszélgetések vannak, ha valaki kihúzza az 5 éves egyetemi képzését, mit írjon a helyére? Feketemunkát, önkéntes munkát, külföldöt?

2013. szept. 7. 17:01
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én valahogy árufeltöltönek se kellek pedig nem 8 általánosom van!
2013. szept. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

Milyen bölcsészdiplomával nem találsz állást??


Akkor annak valami jó nagy @zarnak kell lennie (filozófia, szabad bölcsész, esztétika, stb.) ha meg ilyet választottál és nyaraltál 5 évet, akkor most ne tessék sírni!

2013. szept. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
inkább nem irok...:-)
2013. szept. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Már van munkám ismerős segítségével, nem bölcsész vagyok.

Azért írtam ki a kérdést mivel amíg nem volt rengeteg embertől megkaptam, hogy egy semmirekellő munkakerülő vagyok, mert olyan nincs, hogy nincs munka.

Itt is sok kérdésnél csak leszólni tudnak, hogy biztos válogatsz, nem is akarsz dolgozni, mert ők látják, hogy a sarki boltban eladót keresnek, a net is tele álláskereső oldalakkal.

Ráadásul nem csak a filozófusok nem találnak munkát, hanem sok más ember, akiknek jobb végzettsége van és tapasztalattal is rendelkezik.

Emiatt érdekelne, hogy aki szerint "aki akar talál", az mondja már el, ő hogy indulna?

2013. szept. 8. 11:19
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez csak okoskodás. A Mekibe sem vesznek fel mindenkit, mert mindenki úgy gondolja, hogy oda majd mindenkit felvesznek. :D Aztán annyi jelentkezőjük lesz, hogy ha akarnának sem tudnák még a negyedét sem alkalmazni.


Egyetértek: a takarítással az a gond, hogy ott vagy kérnek referenciát (ha lakásban takarítasz), hiszen az egy bizalmi munka. Ráadásul, ott kell számlát is adnod. Ha meg egyéb, akkor kérnek okj-t vagy tapasztalatot. Nem elég ám, hogy évek óta te takarítod az egész lakást. :/


Én gyárról nem is tudom, hogy oda hogyan lehetne bekerülni. Nem találkoztam még ilyen hirdetésekkel. De igaz, ott valóban nem néznek sokat. Ismerős közvetített gyárba betanított munkásokat, és kb. annyi volt a "teszt", hogy képes-e eltalálni az irodába és hogy valóban odajön. És sokan nem találtak oda, és elfelejtették (?) az időpontot. :))


Én úgy gondolom, hogy a lényeg a kitartás és a kreativitás. Hová küldhetsz még cv-t, hol lehetnek még állásajánlatok (újságok, céges weboldalak, munkaügyi kp. oldala, Facebook oldalak és közösségek stb.). Átírni a cv-d, specializálni az adott állásra. Többször jelentkezni. Kihasználni a munkaügyi központ lehetőségeit és állásait is. Ők is hirdetnek munkákat, csak néha fel sem ajánlják!! Valamint ha valakinek nem jó szakmája van, adott esetben tanfolyamra is járhat, ami mellé még segélyt is kapsz...


Meg persze ott vannak az ismerősök. Tudjanak róla, hogy állást keresel. Mindenki hall valamit innen-onnan.


Szóval kitartóan és okosan (inkább kreatívan), 1-2 hónap alatt lehet állást találni. Tényleg. Tapasztalat.

2013. szept. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

Az előző voltam: még annyit hozzátennék, hogy ez azért nem feltétlenül a legminőségibb munka, de munka, ahol adnak pénzt és ahonnan tudsz tovább menni. Vagy legalábbis időt nyersz, hogy közben rábukkanj a számodra ideálisabb, szakmába vágó munkalehetőségre.


De addig is kapsz fizetést meg ilyenek.

2013. szept. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Az MLM-ről privátban kérdeztek, valóban az is egy lehetőség annak akinek tényleg nincs más kilátásban, de szerintem kevés embernek válik be állandó munkának, sokan inkább ráfizetnek, mintsem keressenek vele.

Részletesebben ezt gondolom róla:

Aki egy MLM-ben a csúcson van annak valóban biztos megélhetés, de ha egy mai átlagos munkanélküli csatlakozik, az valószínűleg nem ebből fog megélni.

A keresett termékek értékesítése közül talán még az Avon-Oriflame párosnak van szerintem a legnagyobb létjogosultsága, de nagyobb vásárlói kör nélkül ebből sem lehet megélni. Az Amway, Forever Living és társai pedig olyan termékeket árulnak, amik vagy nem annyira keresettek, vagy az emberek máshol szerzik be, vagy túl drágák. Sok MLM-nek épp ez a baja (és a mozgatórugója), hogy mire eljut a vevőhöz, a piramisban levő felső szintek lefölözik a hasznot, így irreálisan drága a termék. Finom az aloés tea, de 1 doboz 5000-ért?

Hasonlóan a Zepterhez, ahol szintén irreális áron kell olyan dolgokat értékesíteni, amiket az embernek magától eszébe nem jutna megvenni. Ehhez még vállalkozóit is válts ki és saját költségen utazz, telefonálj. Itt nem a munkavállaló fog pénzt keresni, hanem a főnökség.

A szolgáltatást értékesítő MLM-ek közül pedig azok, ahol az új munkaerőt "képezik" ki, pl. a biztosítási, befektetési ügynökök, szintén olyan munkahelyek (?), ahol nem a munkaerőnek lesz jó, nem ő fog keresni, hanem a főnökeik. Sok munkával lehet egy fillért nem fogsz kapni, hisz a leendő ügyfél lehet meggondolja magát, vagy rosszabb esetben a megkötés után pár hónappal, miután megkaptad a jutalékot visszamondja az üzletet, a jutalékod pedig szépen perkálhatod vissza. Pár helyen ráadásul ilyen-olyan képzési díjak, kezdőcsomagok is vannak, mielőtt egy Forintot is látnál, már fizethetsz.

Nemrég találkoztam az ACN-el, nagyon szépen felvázolták, hogy nekem csak telefonelőfizetés-váltásra kell rábeszélnem az embereket, amivel ők is jól járnak. Na de itt leginkább azzal lehetne keresni, ha minél több embert fűznék be magam alá akik szorgalmasan értékesítenek, márpedig ahhoz, hogy én egy tisztességes jövedelmet kapjak, nagyjából egy városnak alattam kellene lennie. Természetesen a belépésért fizetni kell.

Szóval esetleg keresetkiegészítésnek jó, de csak ebből nem fog megélni az összes magyar munkanélküli. Ráadásul egy közgazdász talán még konyít a befektetésekhez, de az 50 éves Józsi akinek a falujában bezárt a gyár, valószínűleg nem fog senkinek befektetéseket ajánlani, talán Tupperware edényeket értékesíthet.



A 8. válaszoló által említett dolgokat én is mind megcsináltam, az összes létező álláskereső oldalt böngésztem, jártam a munkaügyibe, az egyetemi központba, bementem cégekhez akik nem hirdettek semmit, leveleket írtam, önkéntes munkát is végeztem - oda se vettek fel, kellett a munkám, de nem tudtak kifizetni.

Egyedül night clubba vettek volna fel de oda nem akartam menni.


Egyébként az ismerősöm sem "minőségi" munkahelyre vitt, egyszerű irodai munka, próbálok továbblépni, de általában szakmai tapasztalatot várnak.

A külföld pedig egy újabb kérdés, valószínűleg én is ki fogok menni ha nem találok itt normális munkát, sok ismerősöm már kint van, köztük orvosok és kolbásztöltők is.

De akkor végül is - ilyen helyzetben lenne Magyarország, hogy aki itt nem talál munkát, az menjen ki külföldre? Ez lenne a nagy megoldás? Ahogy Gyurcsány mondta?

2013. szept. 8. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!