Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valóban NAGY A MUNKANÉLKÜLISÉG...

Valóban NAGY A MUNKANÉLKÜLISÉG Magyarországon? Vagy csak az nem talál munkát aki nem akar dolgozni?

Figyelt kérdés

2013. aug. 16. 11:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nagy.


Nagyobb, mint amit az állami statisztikák mutatnak, de kevésbé nagy, mint amit a "maszek" felmérések állítanak.


A feketemunka aránya is irtóztatóan magas. A fekete munka pedig a közvélekedéssel ellentétben nem csak azért nem jó, mert nem adóznak utána, hanem mert semmiféle jogvédelmet nem kap a munkavállaló.


Nagyon sokan sz*rt lapátolni is elmennének, de a képzést nem igénylő munkakörök száma is véges - ráadásul iszonyú sok közülük feketemunka embertelen körülményekkel.

2013. aug. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem különbséget kell tenni a szakképzetlen és a szakképzett munkaerő elhelyezkedési lehetőségei között.


Könnyen elképzelhető, hogy a szakképesítést NEM igénylő munkák már elkeltek, de megfelelő szakképzettséggel, tapasztalattal ÉS költözési hajlandósággal néhány hét/hónap alatt el lehet helyezkedni.

2013. aug. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
59%
egyetértek a második válaszolóval. sokan a mobilitás miatt munkanélküliek.
2013. aug. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Te is szívesen otthagynád fillérekért a kertes házadat, és nyomorognál Pesten egy kis odúban? Ez nem az USA!
2013. aug. 16. 11:54
 5/29 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem lehet egy kalap alá venni az országot, akkora eltérések vannak. Győr, Pest, Vas, Veszprém, Esztergom, Fejér megyékben azért van munka bőven.

Több ismerősöm is regisztrálva volt munkanélküliként és konkrét állást ajánlottak nekik. Sok cigány ismerősöm talált munkát, pedig ők eleve hátránnyal indulnak.

Ez volt az ország fejlett része.

Ezzel szemben Kelet Magyarország és Dél-Dunántúl mintha egy másik ország lenne.

Mindig mondják, hogy az egész országban 12% körül van a munkanélküliség. Ha kicsit mögé nézünk a dolgoknak akkor kiderül, hogy a jobb helyeken 3-5%. Keleten pedig 15-20%. Így jön ki az átlag 12.

A fenti 6 megyében aki akar az valóban dolgozik, annyi üzem, gyár, multi települt ide, hogy felszívja a szakképzetlen munkaerőt is. A többi megyére ez már messze nem igaz.

2013. aug. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
83%

"Te is szívesen otthagynád fillérekért a kertes házadat, és nyomorognál Pesten egy kis odúban? Ez nem az USA!"


Nem az USA az biztos, arrafele nem csinálnak ügyet egy kis költözésből! A házadat nem kell otthagyni, kiadod, amit kapsz, azt meg albérletre költöd máshol. Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell. Én pécsi vagyok, de dolgoztam már Budapesten, Székesfehérváron, jelenleg Győrben vagyok. Nekem is van saját lakásom, de ki van adva, kapok érte 45.000 bérleti díjat, abból pedig fizetem a sajátom másik városban. Ez ilyen egyszerű. De persze könnyebb otthon a seggeteken ülni hogy becsöngessen valaki hogy van munka, de az nem történik meg, ezért inkább munkanélküliként tengődtök! "Gratulálok, remek hozzáállás!"

2013. aug. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
91%

Hagyjátok már....egy sima takarítói álláshoz "köztisztasági tanfolyamot" kérnek. Ez a vicc..és az hogy a EU ilyenekre ad lóvét. Röhejes.


Na meg a CNC tanfolyam..felvesznek 10 főt, van rá 200 jelentkező WTF??

2013. aug. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
83%

Van egy kis különbség..

[link]

2013. aug. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
75%

Kedves 6-os.


Akkor számoljunk.

Pénzügyes vagyok, nettó 300.000 Ft körül kapnék Budapesten. Máshol nem nagyon van állás.

Napi 4 órát kéne utaznom, és a fizetésem felét a benzinre költeném. Reggel 5-kor indulnék, este 7-re érnék haza. A gyermekeim 5 és 2 évesek. Ha ép ésszel végiggondolod, ez lehetetlen, mivel a helyi óvoda 4-ig van nyitva.


Akkor költözzünk, oké.

Vidéken lakom összkomfortos családi házban. A jelenlegi ingatlanpiacon kb. 14 milláért tudnám eladni (persze most nem lehet ingatlant eladni, de ezt most hagyjuk)

14 milláért mit kapok Pesten? Mondjuk a duplájáért egy panelt a legmocskosabb belváros közepén. Zajos, büdös, egészségtelen. Hagyjam ott ezért a zöld övezeti 120 m2-es házamat és költözzek egy egérlyukba a szmogba?


Vegyünk ki albérletet, oké. A jelenlegi életszínvonalamnak megfelelő családi ház megint csak kb. 150 e ft/hó. A fizetésem fele, miközben otthon még fizetném a házra a rezsit (mert rendszerhasználti díj ugye mindig van, télen nem árt kicsit fűteni, hogy el ne fagyjanak a vezetékek, biztosítás kell.) Szóval a lakhatás kb. 200 e ft-omba kerülne, miközben 300-at keresek. Hát ez igazán remek ötlet.


Kiadni? Vidéken kb. 30 e Ft/hó. Ha találok valakit egyáltalán. Akkor már csak 170.e Ft a lakhatás, marad a fizetésemből 130.e Ft. És nem segédmunkás vagyok minimálbéréért. Ők hogy élnek meg, szerinted?


Na meg a remek törvények Magyarországon. Családi házat nyilván csak család venne ki. Máris belementem, hogy fizetem a rezsijét még egy családnak. Ugyanis behajtani rajta nem fogod tudni, ha úgy dönt nem fizet. Ahol gyerek van, még a rendőr sem fogja kitenni, sőt, ha megteszed, még téged vonnak felelősségre.

Konkrétan vannak olyan családok, akik ebből élnek. Fél évente váltanak albérletet, otthagyván a tulajra az adósságot, amit soha az életben nem lehet rajtuk behajtani. A tesómék jártak így, alig tudták kitenni a családot. Na meg az a minimum, hogy lelakják, én nem szívesen engednék a dolgaim közé idegen embert.


Persze, ha keresnék egy millió forintot, akkor nem lenne gond, mennék én bárhova az egész családommal.

Szóval mielőtt jár a szád gondold már végig.

Van, akinek családja van, velük már nem olyan könnyű ugrálni. Van akinek nagyon kevés a fizetése, és nem éri meg utazgatni, vagy albérletet kivenni.


Egyébként Fejér megyében lakom, és el vagytok tévedve. Nagyon nincs itt munka. Tavaly fél évig voltam munkanélküli, a megyeközpontban még állásinterjúra sem hívtak, pedig van diplomám, nyelvtudásom, tapasztalatom.


Ésszerű körülmények között még ingázni is hajlandó vagyok. Jelenleg 40 km-t utazom, és fizetik a benzint.

Pest már 80 km lenne, és ott nem divat fizetni a benzint.


A szakképzetlen ismerőseim is elég rosszul élnek itt, fillérekért robotolnak egészségtelen körülmények közt folyamatos műszakban.

Szóval ha még itt van munka szerintetek, nem tudom mi lehet Kelet-Magyarországon.

2013. aug. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
90%

Pénzügyes vagy, Fejér megyében. Évek óta nézegetem ezt az ügyfélszolgálatos munkatárs állásajánlatot, de nekem messze van:


[link]


Valószínűleg picit más, mint amit eddig csináltál, itt ügyfeleket kell navigálni, hogy hogy tudnak könyvelni/számfejteni a programmal.


Ha szívesen tanulsz újat, akár picit mást is, mint amit eddig csináltál, a szoftvertanácsadásban nagy potenciál van. Én pályakezdő közgazdászként kerültem be egy másik céghez, és nem bántam meg. Igaz, azóta már másik cégnél dolgozom, de az ügyfélszolgálati tevékenység referenciának sem utolsó (a szoftverismeretről nem is beszélve).

2013. aug. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!