Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Már csak ismerettség által...

Már csak ismerettség által lehet elhelyezkedni. De hogyan lehet a semmiből kapcsolatokat építeni?

Figyelt kérdés
Az én esetemben bármilyen munka jó lenne, már nem válogatok. De sehova nem vesznek fel, tapasztalat hiánya miatt, már mindenhol csak a protekció számít, azért az nevetséges hogy takarítani, gyárakba, árufeltöltőnek sem alkalmaznak, ennél lejjebb már nem tudom adni. Érettségim van, több fajta kereskedelmi, és szépségipari szakmám, angolt és németet alapfokon beszélem. A protekciós dolog nekem nem adatott meg, mert rokonaim nincsenek a városban, és barátaim sem, csak messzebb. Látom magam körül hogy a legtöbben úgy találnak munkát, hogy valaki be ajánlja őket, egy olyan állásra ami meg sincs hirdetve sehol. De nekem erre esélyem sincsen, hiába kérdezgetem az ismerőseimet, senkivel nem vagyok olyan viszonyba hogy bármit is tegyenek értem. Mivel lehetne őket "motiválni" hogy segitsenek? 22 éves lány vagyok amúgy.
2013. szept. 8. 18:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én egyik állásomat sem protekcióval vagy ismerős által szereztem meg.

Jelenleg Angliában dolgozom, alig angol tudással és ezt is magam találtam meg. Nem volt könnyű, de vagyok annyira talpraesett, és loholtam a munka után..


Nem mindenki szerzi ismerős által a munkáját..

2013. szept. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
35%
Így van, nekem ez a 2. állásom de egyik sem ismerettség által, hirdettek jelentkeztem, felvettek. Azóta előreléptem benyalás nélkül. Ezt ma csak azok mondják akik nem akarnak igazán dolgozni.
2013. szept. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Akkor hogy lehet hogy engem sehová nem vesznek fel amire jelentkezek 1 éve?
2013. szept. 8. 19:40
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

# 1

Jah hát Angliába más a helyzet!

2013. szept. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%

első vagyok..

Angliában sem másabb a helyzet. ott is kell munka után menni. Sőt nyelvtudás nélkül sokkal nehezebb munkát keresni. Ha másabb lenne akkor én is máshol dolgoznék és nem ott ahol jelenleg dolgozom. De nem élek kint olyan régen. Előtte Magyarországon éltem, dolgoztam, és volt pár munkahelyem. Minden munkahelyet magam találtam, nem ismerős, vagy protekció által.. Volt hogy takarítottam, eladó voltam, voltam segédnővér is, dolgoztam gyárban is és dolgoztam a szakmámban is mint könyvkötő..

Minden a talpraesettségen múlik..

2013. szept. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
56%

# 5

Mikor is mentél ki 5-6 évvel ezelött vagy mégtöbb?Mert azóta sokat romlott a helyzet még most is érezni hogy a baloldal hogy "szétszedte" az országot!Hiába vagy talpra esett ha szó szerint 2-3x annyi munkaerô van mint munkahely!

2013. szept. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
27%

Ha mindenhova csak protekcióval lehetne bejutni, nem léteznének álláshirdetések, de léteznek. Nap mint nap jelennek meg újabb és újabb ajánlatok, tehát a protekciós duma csak kifogás. Persze a többség így szerez állást, de nem mindenki.

Nyilván azért nem te kapod az állást mert nem te vagy a legjobb azok közt akik jelentkeznek. A munkáltatónak az az érdeke hogy a lehető legjobb embert válassza ki, és ez nem csak a képzettségből meg a gyakorlatból áll. Ha egy vinnyogós 22 éves csaj elmegy állásinterjúra és elregéli hogy már egy éve munkanélküli pedig minden megpróbált, sz@r az élet és a többi, akkor valószínű hogy antipatikus lesz a munkáltatónak és inkább választ olyat aki még kevésbé képzett de jó benyomást keltett.


A kérdésed hangvétele alapján máris unszimpatikus vagy számomra mert azt az érzést kelted, mintha semmi más válasz nem fogadnál el csak azt hogy "Igen, megszívtad, mindenkinek van protekciója csak neked nincs és életed végéig munkanélküli maradsz"


Kevesebb a munka mint a munkavállaló, ezért értelemszerű hogy mindig lesz olyan aki munkanélküli. Ha rosszul csinálod a dolgod, lehet hogy még évekig nem találsz melót, míg mások az érettségi után egy héttel igen.

Nem sorszám szerint osztják a munkát. Nincs olyan hogy ha már 1 éve nem kaptál semmi melót akkor most már "kijár". Ha nem harcolsz meg a jobb melóért akkor csak a közmunka marad amit kiosztanak rád.

2013. szept. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, mert van benne valami!! Én sem találok az ég világon SEMMIT.... vagyis találni találok néha, de már több mint fél éve semmi nem jött össze :( elég szerencsétlen vagyok. Ha túl magabiztos vagyok az a baj, ha túl félénk akkor az, de ha már a kettő között vagyok az sem mindig jó...

Vannak olyan cégek ahol kimondottan az ismerősök ismerőseit juttatják be.

2013. szept. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


Akkor hogy lehet hogy engem sehová nem vesznek fel amire jelentkezek 1 éve?



Valamit rosszul csinálsz akkor. Vagy magával a végzettségeiddel / tapasztalatoddal van probléma, vagy magával azzal, ahogy kezeled az interjúkat és amennyit utánajársz a melóknak. Sokan például a "hatalmas munkakeresést" úgy intézik, hogy napi 12 percet nézegetik a jobline-t, elküldenek teljesen random 3 CV-t és mint akik jólvégezték dolgukat hátradőlnek és sopánkodnak, hogy nincs munka...


Nekem pl. az első munkahelyem "protekciós" volt, de se nem szakmai munka volt se nem volt jó melónak mondható (konkrétan minmálbéres ócska meló volt).

A második munkám már szakmai jellegű volt az egyik szakmámban, egyszerűen kiválasztottak és felvettek. Ez sem volt álom, de egész vállalható meló volt.


Most szept. 1-jén kezdtem egy gyakornoki programot egy nagy multinál középvezető pozícióra. Sem protekcióm nem volt a szakmában tapasztalatom nem volt, egyszerűen végigmentem mind a 9 fordulós állásinterjún és felvettek...


Neked is azt javaslom, hogy értékeld át, hogy mennyit jársz munka után, mennyi időt fordítasz naponta arra, hogy munkát találj! Ha ez az idő kevesebb naponta, mint 7-8 óra akkor egyszerűen nem áldozol elég energiát arra, hogy munkát találj.

2013. szept. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

ma 20:33

egész pontosan 2010.június 7-én mentem ki..

2013. szept. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!