Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van bennetek akkora merészség,...

Van bennetek akkora merészség, hogy huszonévesen kimenjetek egyedül dolgozni, hogy nincs előre lefixálva semmilyen ismerős által munkahely?

Figyelt kérdés
Én 28 vagyok és bele szeretnék vágni, megfelelő nyelvtudással. Van 3 diplomám is, középiskolai tanár vagyok, de ezt nem tudnám kint kamatoztatni. Van 3 éves tanári munkaviszonyom is, meg középfokú angol nyelvvizsgám, de semmi több. Hogyan kell semmiről belevágni ebbe? Kimenni a vakra? Van esély? Félek, de muszáj lépnem. Valaki nem tervez ilyesmit? Szívesen megismerkednék vele, hogy képzelni, nincs e szüksége társra? Nagyjából bármilyen (tényleg) munkában benne vagyok, ami nem korrupt, drogcsempészet és gyilkossághoz kapcsolódik. Segítsetek!
2013. aug. 5. 13:31
 1/3 The Other ***** válasza:

Szerintem külföldre úgy semmiképp se menj, hogy előtte nem voltál "tájékozódni". Egyrészt, ha potyára mész ki, akkor semmi se garantálja a sikeres munkatalálást, viszont lakni, enni addig is kell, az utazás költségéről nem is szólva.


Vagyis könnyen lehet, hogy 2-300ezer mínuszba vágod magad 2 hónap alatt és elfogy a pénzed, jöhetsz haza...


Erre szokták egyesek mondani, hogy "ha minden kötél szakad, akkor majd mosogatok, vagy disznót ganajászok", de a mai világban ott vannak a török, lengyel, balti, pakisztáni, indiai és afrikai gyarmatokról jött bevándorlók. Ők fele annyiért megcsinálják az "alja munkát" mint te, ráadásul sokan anyanyelvi szinten beszélnek angolul. A középfok pedig a gyakorlatban elég halovány.

Sőt, a kiszolgáltatott helyzetben levő embereket nagyon könnyen be tudják palizni a csalók, jobb esetben csak pénzzel húzzák le őket (kamu munkát ígérnek egy kis pénzért cserébe, amit ügyintézési vagy hasonló díjként állítanak be), rosszabb esetben egy farmon kötsz ki csicskaként, papírok nélkül.


Ráadásul, ha kicsit gonoszkodni akarok, akkor a "3 diploma k.m.n." körülbelül annyit tesz, hogy ott kint olyannak számít, mintha nem is lenne. Vagyis jó eséllyel csak fizikai munkát találnál.

Ezt feltételezve, siker esetén is annyiból állna az életed, hogy meghúzod magad valami dohos, koszos lyukban többedmagaddal és bejársz egy alja helyre monoton, fárasztó (lehet, hogy mocskos is) melót csinálni. Közben pedig spórolsz mindenen, hogy havi pár tízezret félre tudj tenni, ráadásul mindezt egy idegen helyen. Ezalatt pedig az fog a fejedben járni, hogy ezért minek tanultál...

2013. aug. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A legtöbb ismerős mosogat, főz, takarít, pincérkedik, hotelben húzza át az ágyneműket, kiszolgáló egy pizzériában. Ennek ellenére még így is megélnek, bár havi 70-100 ezernél nem nagyon tudnak többet félretenni. Engem annyira nem is a pénz érdekel hanem, hogy a nyelvet megtanuljam egy magasabb szinten és itthon ezáltal könnyebben kapjak állást majd 10 év után, ha visszajövök. Nem félek a koszos szállástól, elvagyok én ott is. Eddig ismerősöm akik kimentek, 10 ből 9 nem jött vissza.
2013. aug. 6. 01:07
 3/3 roba86 válasza:

Sziasztok. Én voltam ilyen merész és megléptem 18 évesen.

Németországba mentem és angolul tudtam. Egy hónap alatt találtam munkát egy húsüzemben segedként. De nem szeretem volna meggebdni a segédmunkában. Ezért a szünetek nagy részében csontozni tanultam,esténként meg német nyelvet.

Összesen 5 évet töltöttem kinnt. Nem egy huzamban. Lehet így is de sokkal nehezebb.

2017. szept. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!