Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hazudjam azt, hogy van gyakorl...

Hazudjam azt, hogy van gyakorlatom?

Figyelt kérdés
Már több mint egy éve végeztem az egyetemen és ez idő alatt még mindig nem kaptam munkát. Már nagyon sok helyre elküldtem az önéletrajzomat és a kísérőlevelemet, de nem kellek sehova. Egy csomó munkát találok, amit tudom, hogy képes lennék megcsinálni, de nincs gyakorlatom. Hogyan is lenne, ha még csak nem rég végeztem, de senki sem ad lehetőséget, hogy gyakorlatot szerezzek? Egyébként én nem csak itthon próbálkozom, mivel szüleim külföldön élnek már jó pár éve (Angliában) és ott is jelentkezek nagyon sok állásra, de sehonnan nem hívnak vissza. Egyszerűen már nem értem, hogy mit szúrhatok el, amiért nem kellek. CV-met még HR-essel is átnézettem, teljesen rendben van. Cover Letter-t/Kísérőlevelet mindig aktuálisan az álláshoz igazítom. Jelentkeztem már takarításra is és még onnan se hívtak vissza. A jelenlegi cél a recepció, mivel a szakmámba vág és szerintem nem kell hozzá különösebben gyakorlat (ennek ellenére mindenhol kérik). Arra gondoltam végső elkeseredettségemben, hogy valahonnan egy kamu referenciát szerzek, mert OK, hogy a szüleim támogatnak, de nekik sem könnyű és nem akarok örökké munka nélkül lenni. Már egy év elment, és már teljesen feladtam. :( Szerintetek honnan szerezzek referenciát, vagy mit/hogyan csináljak, hogy kelljek? Egyetemen volt gyakorlatom, az be is van írva mindenhova, de úgy tűnik nem elég. :(

2013. szept. 9. 12:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%

Tudom, hogy most mindenki le fog hurrogni, de igen, hazudj.

Különben nem fognak felvenni.

Tb-kiskönyv alapján lehet látni a korábbi munkahelyeid, mondd, hogy elveszett. Egyébként meg nagyobb cégnél úgyis a bérosztályra kell leadni a papírokat, az aktuális főnököd nem is fogja látni.

Elég kevés helyen néznek konkrétan utána, illetve kérnek referenciát. Ha mégis, akkor azt bebuktad, de így viszont semmi esélyed.

Intern állásokat próbáltál? Én a GE-nél dolgozom, itt volt, aki 2 évig volt gyakornok, azért az már több, mint 1-2 hónap, elég jól mutat az önéletrajzban. Persze nem tudom, hogy annak mik a feltételei, kell-e iskolalátogatási?

2013. szept. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Attól félek, hogy mi van, ha felvesznek és munka közben lebukok. Megölne a szégyen, de más esélyem meg nincs. Talán, ha Angliában próbálnám meg, ahol a szüleim laknak nem lenne olyan nagy esély rá, hogy felhívják a referenciákat, mondjuk anyukám pl könyvelő és neki felhívták anno. :/ Internshipekre még nem jelentkeztem, nem is igazán tudom, hogy milyen cégeknél hirdetnek ilyet, viszont apprenticeship-ekre (UK-ben) igen és ők meg azt írták vissza, hogy mivel diplomám van nem vagyok megfelelő. (Ergo túlképzett vagyok állítólag).
2013. szept. 9. 12:24
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Erre mondják hogy a 22-es csapdája.

Ha nincs gyakorlatod, nem vesznek fel sehová.. Viszont azért nem alkalmaznak mert nincs gyakorlatod..

Na ezt oldja meg valaki...

Én azt szoktam tanácsolni, hogy a hazugság olyan legyen ami nem okoz gondot ha egyszer élesben is alkalmazni kell.

Ha úgy gondolod, hogy az a munka amire jelentkeztél játszva menni fog, és nem kell "oktatás" belőle az első pár hónapban (vagyis ha felvennének, bedobnak a mély vízbe, tudsz önállóan dolgozni) akkor hazudj gyakorlatot nyugodtan. Akkor írj olyan céget ami már nem működik (csődbe ment).. Ha viszont úgy érzed hogy túl nagy falat lenne az adott munka amire jelentkezel, akkor ne hazudj, mert az első nap lebuknál a gyakorlati hiány miatt...

Mérlegelned kell hogy milyen esetben hazudj..

2013. szept. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

második vagyok

Angliával az a gond, hogy ott csakis az angol munkahelyi referenciát fogadják el. Oda hiába írsz magyar céges referenciát, azzal nem foglalkoznak.. Csak akkor ha olyan cégről van szó ami ismert..(PL: stewardessnek jelentkeznél, és a Malév céget beírod mint referencia..már nem létezik, ellenőrizni nem tudnának, de tudják volt ilyen cég)

(onnan tudom hogy én is Angliában élek, és van némi tapasztalatom ebben a munkám révén)

2013. szept. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Kolléganőm magyar Shared Service-ből ment ki Angliába, és felhívták a főnököt referenciának. El is fogadták. Igaz, amerikai a cég.

1-es vagyok egyébként. Igen, nyilván olyat hazudj, amit meg tudnál oldani.

Ha meg nem diplomás állásra jelentkezel, akkor ne írd be a diplomát. Ha túl jó vagy az is baj.

2013. szept. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket. Anyukám könyvelő, (itthon is az volt) és az ő cégét is felhívták. Apukámtól is kérték a referenciát, meg is adta de neki nem hívták fel végül.
2013. szept. 9. 12:54
 7/15 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy azt hazudom, hogy van gyakorlatom pl irodai munkában. (Fénymásolás, fax, nyomtatás, pdf) ezeket alapból mind csinálom itthon. Vagy sztem az általános recepcióhoz se kell sok gyakorlat, amikor mondjuk egy szalonba vagy, vagy ilyesmi. Vagy tévedek?
2013. szept. 9. 12:56
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
könyvelőnek még megértem, hogy felhívják a referenciát de recepciónál nem hiszem, ott tényleg csak egyszerűbb munkafeladatok vannak, bárki megcsinálja, írd be nyugodtan valami gyakorlatot esetleg mond hogy feketén dolgoztál ezért nem akartak megadni referenciaszemélyt..
2013. szept. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez egy jó ötlet. Mondjuk azt mondom, hogy részmunkaidőben dolgoztam, de feketén.
2013. szept. 9. 13:30
 10/15 anonim ***** válasza:

Munkáltatóként mondom, ne hazudd be a gyakorlatot.

Érvek:

1. Mindig felhívjuk az előző helyet lekérdezni, hogy kit engedünk be a csapatba. Aki nem kérdezi le olyannál pedig nem szeretnék dolgozni. :)

2. Ha úgy tudják, hogy van gyakorlatod és mégsem olyan gyakorlottan végzed a munkád, az a vélemény alakul ki Rólad, hogy nem jól dolgozol. Ezt az első benyomást sok év alatt sem biztos, hogy le tudod dolgozni. Ráadásul ha utána munkahelyet váltasz és felhívják ezt a céget, ők ezt fogják kommunikálni Rólad.

3. Ha lebuksz, én egyből kirúgnálak, mert hazudtál. Ha referenciát kérnének Rólad, ezzel kezdeném a véleményem.


Próbálj gyakornoki helyet szerezni, dolgozz be ingyenes projektekbe, ezt elfogadják gyakorlatnak általában.

Küldök privátban e-mail címet, ha elküldöd a cv-d körbeküldöm az ismerősök között.

2013. szept. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!