Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van olyan pályakezdő, aki jó...

Van olyan pályakezdő, aki jó munkahelyen van?

Figyelt kérdés
23 éves pályakezdő vagyok, de a szakmám semmire sem jó. Van egy kis munkatapasztalatom (nem voltam bejelentve). Jó megjelenésű és képességű ember vagyok, aki becsületesen végezné a munkáját de úgy érzem sosem lesz rendes munkahelyem. Nézem a hirdetéseket és sok van, amire megfelelő lennék, de XY éves tapasztalatot, vagy diplomát kérnek. Vagy valami házalós, tukmálós munkáról van szó. Még takarításhoz is tapasztalat kell. Külföld nem csábít, de nem érzem azt, hogy egyhamar munkába állhatnék. Van olyan pályakezdő, akinek sikerült?

2013. szept. 9. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi a végzettséged? Miért nem tanulsz tovább, vagy fejleszted magad valamilyen irányba, ha látod, hogy a jelenlegi zsákutca?
2013. szept. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

webmester okj-m van, de utálom és nem is tudom.

Azért, mert a szüleim nem tudják támogatni a képzésem, mivel nekem meg nincs munkám, így én sem. A felsőoktatási pontszámokat meg jóindulattal sem érem el, pedig tanulni akarok majd.

2013. szept. 9. 15:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült, bár az 3 éve volt. Bár fél évet lenyomtam egy multinál gyakornokként suli alatt, nem ott kaptam állást. Viszont egy másik cégnél megpályáztam egy friss diplomásoknak szóló vezetőképző programot, amire sok másik jelentkezővel versenyben nekem sikerült elnyernem. Most három évvel később csoportvezető vagyok, minden tekintetben megbecsülve, élvezem a munkámat, jók a karrier-kilátásaim.
2013. szept. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én is így vagyok, mint te, bár én nem utálom a szakmámat. 21 éves vagyok, számviteli szakügyintézőn végeztem júniusban, és az óta nem találok munkát azokból az okokból, amiket te leírtál. Kb semmire se jó... :/ Már kezd elegem lenni és azon gondolkodom, hogy elmegyek gyárba havi 70-ért, pedig tudom, hogy én nem oda vagyok, hanem egy irodába, de mást nem igazán tudnék csinálni.. a pénz meg kell :/
2013. szept. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

" tanulni akarok majd"


akkor meg van a megoldás: keress valami alkalmi munkát gyűjts össze pénzt és érettségizz le újra. 17 ezer tantárgyanként. Megvan a pontszám mehetsz felsőoktatásba.

2013. szept. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
A mai világban nem olyan könnyű ám munkát találni, mint ahogyan azt sokan hiszik.
2013. szept. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

# 5/6 jó ötlet, de egy csomó idő rámenne. Nem akarok 25 feletti egyetemista lenni, aki a szüleivel lakik és csak órákra jár be.

Max ez OKJ szinten működne, de alkalmit is néha kapok, pár ezerért, ahol nekem kell noszogatni a másikat, hogy fizessen ki.

2013. szept. 10. 14:41
 8/8 anonim válasza:
24 évesen pályakezdőként sikerült itthon egy multinál elhelyezkednem programozóként. 2,5 hónappal az államvizsga után fel is vettek, szakmai gyakorlat és kapcsolatok nélkül. Persze ehhez az is kellett, hogy olyan szakot végezzek el, amire nagy a kereslet...
2013. szept. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!