Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként nehéz elhelyezk...

Pályakezdőként nehéz elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Lassan féléve keresek munkát és nem találok. Ahogy elvégeztem az iskolát nem tudok elhelyezkedni. Gondolkozok a továbbtanuláson de nem nagyon engedhetem meg anyagi helyzetünkben kilátástalan a helyzetem, vagy azt mondják hogy túlképzett vagyok vagy pedig azt hogy nem rendelkezek megfelelő képesítéssel.

2013. aug. 31. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebben a cipőben járok. Szerintem a továbbtanulás (gondolok mesterire) nem megoldás, mivel a tapasztalatot nem helyettesítheti. Elég sok kollégám tovább tanul, de csak elhúzzák pár évre a munkanélküliséget. Úgy érzem, hogy jobb most átesni rajta és ne 25 évesen legyek tapasztalatlan álláskereső. Én csak ha kapok munkát, akkor fogok továbbtanulni.

Gondolom neked sincs ismeretséged. Na ez a legnagyobb gond. Az interneten meghirdetett állások zömére többszázan jelentkeznek és a munkáltatok mindig a legjobbat, azaz a legtapasztaltabbat fogják felvenni. A legjobb az lenne ha volna egy ismerősöd aki beajánlana.


Amúgy mit végeztél, ha meg szabad kérdezzem?

2013. aug. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát igen , pont úgy van , ahogy az előttem válaszoló írja.
2013. szept. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok , óvodapedagógus vannak ismerősök de mindig csak ígérgetnek megpróbáltam már multinál is ... de semmi lehet belese kéne írnom csak az érettségiig... igen bizonyos tőke szükséges a továbbtanuláshoz is nem várhatom el hogy a szüleim támogassanak mikor ép hogy kitudnak jönni a pénzből.. Gondolkozok külföldön is de oda is kell pénz kilátástalan a helyzet sajnos :(
2013. szept. 1. 12:42
 4/5 anonim ***** válasza:
23 vagyok, egy használhatatlan szakmával. 2 éve nincs munkám...
2013. szept. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4 szakmával, érettségivel, sem kellek sehová munkatapasztalat nélkül...


2000-és 2006 között lett meg 3 szakma és az érettségi,

évekig munkát kerestem...semmi.


majd 2009-2011 között a 4. szakma.


Azóta sem semmi. NEM ÉR SEMMIT, MERT NINCS MUNKATAPASZTALATOM.


27/N


a nővérem 32, neki 3 és fél éve nincs állása. érettségije és postás szakmája van , de azt nem akarja használni.


1 év könyvesbolti eladó, illetve 2 és fél év játékbolti eladói tapasztalata van.

2013. szept. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!