Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy érdemes az önéletrajzban...

Hogy érdemes az önéletrajzban a munkatapasztalat hosszát kozmetikázni?

Figyelt kérdés

2010. júniusban végeztem, 1 évig nem volt munkám, 2011. júliustól decemberig voltam az első munkahelyemen, majd 2012. január óta dolgozom.

Az önéletrajzomban most hónapra lebontva van, ha úgy írnám, hogy 2011. első munkahely, 2012-máig második úgy jobb lenne? Így csak fél év lyuk látszana, de ha meg abba gondolnak bele, hogy az évek jelzésével még több lyukat akarok betömni és 2012-ben nem januárban, csak decemberben kezdtem?

10 év munkatapasztalat után ez talán jobban megjátszható, mint így..


2013. szept. 9. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Írd be a rendes dátumokat, és szerintem nem fognak rákérdezni, hogy miért volt egy év kihagyásod, hisz már két éve folyamatosan dolgozol - az előző munkahelyeidről fognak többet kérdezni, nem a lyukról.


Ha pedig mégis rákérdeznek, megmondod, hogy személyes okok miatt nem tudtál egyből egyetem után elkezdeni munkát keresni, utána pedig idő kellett, mire sikerült elhelyezkedni. Minden HR-es tisztában van azzal, hogy nehéz első munkahelyet találni.

2013. szept. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy milyen területen dolgoztál és milyen területre adtad be? Csak azért mert vannak helyek, ahol ilyennel egyáltalán nem foglalkoznak.
2013. szept. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szociális-egészségügyi területeken dolgoztam, tulajdonképpen ilyen helyekre szeretnék bekerülni-esetleg kutatás, de ahhoz pláne nem elég ennyi - viszont az eddigi melóhelyeimen csak a középfokú végzettségem vették figyelembe, én pedig a diplomámmal szeretnék munkát.
2013. szept. 9. 16:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem nem számít, hogy lebontod-e hónapokra. Több típusa is van az önéletrajzoknak, én sem írnám le a hónapokat. Nem hiszem, hogy ez érdekelné őket és különben is, nemrégóta dolgozol, nemrégóta szabadultál a suliból, szóval biztosan gondolják, hogy nem sok munka állhat mögötted még.
2013. szept. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!