Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy számítógépsz...

Mennyit keres egy számítógépszerelő?

Figyelt kérdés
Számítógépszerelő szeretnék lenni, a kérdésem mennyit tudnék ezzel keresni boltban gondolom keveset, de ha nyitnék saját vállalkozást azzal mennyi lehetne havonta? Lennék én informatikus is, csak ahhoz érettségi kell, ehhez meg nem. De számítógépekkel szeretnék dolgozni.
2013. szept. 10. 23:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

mit jelent számodra a számítógépszerelő? összeszereli a gépet azaz összerakja az alkatrészeket (alaplap, vga, hdd, stb) vagy elektronikára gondoltál? (bár nem valószínű)


csak mert olyan aki összeszereli, nem bír komoly értékkel. Ma már egy 10 éves is összeszerel egy gépet.

2013. szept. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát olyan, hogy számítógépszerelő - ahogy az előző is írja - nem fog megélni... :D A számítógépeket komoly szakértelemmel javítják, ahhoz a szofterekhez is érteni kell nemcsak a hardverekhez. Az én keresztfiam 8 éves korában összerakott egy komplett számítógépet programokkal. :D Jó mondjuk én nem tudom megcsinálni, mert nem érdekel.. de ő 15 évesen hálózatokat is telepített és üzemeltetett az anyja cégében.
2013. szept. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
1 erettsegi problemat okoz??? Szerintem ilyen hozzaallassal mehetsz sorra dolgozni....Videken egy erettsegis szervizes emberke keres 100korul....
2013. szept. 11. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem csak számítógépeket szerel, hanem az alábbi tudásokat adja meg a tanfolyam:


A tanfolyam a következő részekből áll:



Ismerkedés a hardverekkel


Processzorok típusai, órajelek, valós órajelek


Memóriák típusai


Alaplapok típusai


HDD-k típusai és partícionálási módjai


Szoftverek, operációs rendszerek megismerése


Szoftverek, operációs rendszerek telepítése és beállításaik


Hibaanalizálás


Hibaelemzések


Gyakorlati javítások


Kompatibilitás-vizsgálatok


Hálózatok tanulmányozása, felépítésük vizsgálata


Hálózatok elméleti tervezése


Hálózatok beállításai


Nyomtatók típusai


Nyomtatók hibafeltárása és javítása gyakorlatban


Most ezzel hogy könnyű összeszerelni arra akartál kijukadni hogy nem éri meg csinálni ?

Utolsónak: IGEN képzeld hogy problémát okozott az érettségi megszerzése, mivel nemvagyok valami okos ember, sokáig próbálkoztam vele de nem sikerült, de a számítógépek mindig is érdekeltek ! Amúgy kétlem hogy 100-at lehet csak keresni vele, feketén tuti többet lehet, vagy ha csak 4 órás munkára vagy bejelentve, akkor kevesebb az adó. Nagyjából már utánanéztem a dolgoknak hogy mennyit keresnek, az a baj mindenhol mást írnak... Volt itt ilyen kérdés, ahol valaki 120-at írt, de volt aki azt írta ha ügyes az ember akkor 150-200-at is havonta megkereshet vele. Amúgy meg nemtudom mit kell butának nézni az embert most emiatt hogy "húú számítógépszerelő, még az óvodás is megtudja csinálni"... Azért ez nem teljesen igaz.

2013. szept. 11. 13:32
 5/13 anonim ***** válasza:
Latom elnyomtak az oviban mert eléggé kisebbségi komplexusod van! Azt is közöltem, hogy pesti béreket nem tudok, de Sopronban ennyit fizetnek! Rendszergazdák keresnek 150től felfele....
2013. szept. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1. A tanfolyam totál gyökérség

A nagy részét megtanították a szakközépben, de a legtöbb anyagot önerőből meg lehet tanulni szorgalomból is. nem nagy dolog.


2. Könnyű összeszerelni, tehát senki sem fog fizetni azért, hogy te csináld meg helyette. Max a 60-70 éves öregemberek akik vén korukra döntötték el, hogy lesz gépük.

Vagy max azok az emberek akiknek nincs erre idejük. De iszonyúan kevés az ilyen ember, mivel aki segítségre is szorul, az megkér egy ismerőt. Apám egyik haverja is idehozta nekem a lánya laptopját, hogy csináljam meg mert nem megy, újratelepítem majd azt annyi. Nem kérek érte semmit.


3. 100k-t ezzel nem keresel meg sehol. Max a minimálbér környékén egy számtech boltban mint eladó.



4. Pedig buta vagy, és amúgy ezt te is megmondtad: "mivel nemvagyok valami okos ember"



Mivel egy óvódás is megcsinálja már ezeket a feladatokat, ezért nincs igény erre a szakmára. Érted? Lesz.om magam ha valaki ezzel 150-200k -t keres :) Maximum vállalkozóként, de akkor az adók után se marad semmi.



tanulj inkább valami olyan szakmunkát amivel több esélyed van melót találni.

villanyszerelő, targoncás stb...

2013. szept. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ebben a suliban indul Rendszergazda tanfolyam is, akkor érdemesebb lenne azt elvégeznem? Ahhoz sem kell 8 osztálynál több. És nem vagyok buta, csak nem túl okos ! Ez azért távol áll a butától, te sem lehetsz okosabb ha így rámondod valakire hogy buta...

Nah de visszatérve a lényegre, érdemesebb akkor rendszergazdának tanulni?

2013. szept. 11. 15:03
 8/13 anonim ***** válasza:

attól, hogy lebutázok valakit, még nem leszek én is az. csak jó az emberismeretem.


Rendszergazda jobban hangzik, de csak ha a sulira számítasz, akkor nem lesz soha munkád vele.


egy jó rendszergazda perfektül keni vágja a linuxokat (vagy a windows server-t de az más kategória szerintem)

nem árt kicsit programozni is. Viszont a rendszergazdához kell az érettségi tudtommal. nem is véletlenül. akinek az érettségi se megy, annak ez se fog.

2013. szept. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát ne haragudj, de pont hogy buta vagy, mert oktalanul lebutázol engem... Szóval hiába szépítgeted a dolgokat, lehetsz okos tudásilag, de emberileg egy nagy nulla vagy...


Akkor marad a számítógépszerelő, amúgy írtam hogy saját vállalkozásban dolgoznék, szóval úgy azt írták "lenne" esélyem.

2013. szept. 11. 15:15
 10/13 anonim ***** válasza:

felőlem lebutázhatsz meg lenullázhatsz, marhára nem számít mivel tudom, hogy nem így van a szavad nem ér túl sokat a szememben :)


Felőlem azt végzel el amit akarsz, viszont abban ne reménykedj, hogy találsz vele munkát.


A vállalkozás meg, had nevesselek ki!

2013. szept. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!