Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy angol...

Mennyit keres egy angol tanár? Érdemes angol tanárnak menni? Mennyi a havi netto jövedelem?

Figyelt kérdés
2013. szept. 9. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez teljesen változó. Ha elmész egy suliba tanítani, akkor a nettó kezdő fizetés 80.000 Ft körül van, de egy szakkal nem is biztos, hogy felvesznek, már ott is kihalásos alapon mennek a dolgok.

Nyelviskolák keresnek tanárokat, de ők meg nem fognak állandó szerződést adni, csak megbízást egy-egy tanfolyamra. Egy főállásra való órarendet ebből nehéz összehozni.

Magánórákat vállalhatsz, de az is idő, mire összehozol egy prakszist, és az emberek általában este érnek rá, ezért napi 2-3 óránál több úgysem fog beleférni. Ráadásul benne van a pakliban, hogy lemondják, és akkor elesel a pénzedtől.

Vidéken 1500 Ft, Pesten akár 5000 Ft is lehet az órabér, de ennyit inkább az anyanyelvi tanárnak szaknyelvi óráért szoktak fizetni.

Én fiatalabb koromban azt csináltam, hogy elmentem egy gimibe tanítani, és este a nyelviskolában vállaltam még órákat, meg volt egy-két magántanítványom. 10 éve volt, akkor olyan nettó 150.000 Ft-ot tudtam összeszedni, az akkor nem volt rossz fizetés. Viszont elég strapás volt, hogy gyakorlatilag reggeltől estig dolgoztam.

A többi tanár kollégám is ezt csinálta, ellentétben a közhiedelemmel, hogy a tanárnak milyen jó, mert csak heti 20 órát dolgozik. Ja, de abból felkopik az álla.

Sajnos a tanári bérek azóta sem nőttek nagyon. Úgyhogy aztán elmentem inkább irodába, napi 8 órában ennél többet kapok.

Persze hallani horror történeteket, pl. a tesóm egy sima angolóráért kifizetett 5000 Ft ezelőtt 3 évvel. Én sosem találtam ilyen palimadarat, aki nekem ennyit fizetett volna.

Sőt, anyanyelvi spanyol tanárhoz én magam is "csak" 2500 ft-ért jártam. Pesten jobban lehet azért keresni.

2013. szept. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ:)
2013. szept. 11. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!