Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » F O n t o s! Így igényelhetek...

F O n t o s! Így igényelhetek foglalkoztatást helyettesítő támogatást (FHT-t)?

Figyelt kérdés

már lassan 1 éve vagyok regisztrált munkanélküli, pályakezdő vagy ,így még munkaviszonyom sem volt :S, viszont nemrég elvállaltam egy önkéntes munkát,amiért természetesen nem kapok pénzt, és azt olvastam,hogy az FHT igénylésnél kell lenni 30 nap munkaviszonynak, akár önkénteskedni is lehet, viszont nekem eddíg csak 6 napom van meg náluk, így is igényelhetek támogatást vagy csak akkor,ha megvan a 30nap??

valami támogatást,pénzbeli juttatást igényelhetek a munkaügytől vagy önkormányzattól



2013. szept. 11. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Most még nem kell meglennie a 30 napnak, ahhoz hogy kapd az FHT-t. Az se baj, ha egy nap munkavistony sincs előtte. Ahogy elkezded kapni az FHT-t, attól kezdve egy éven belül kell meglennie a 30 napnak, hogy továbbra is kaphasd az FHT-t.
2013. szept. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem egészen. Aki már kereken 1 éve regisztrált munkanélküli, az az 1 évtől kezdve kaphatja az FHT-t. Viszont decemberig bezárólag kell eltölteni 30 napot bármilyen keresőtevékeny munkavégzéssel vagy önkéntes munkával ahhoz, hogy januártól is járjon a segélyezés.
2013. nov. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az igényléstől számított egy éven belül kell meglennie a 30 nap munkának, ez nem naptári évhez kötődik.
2013. nov. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!