Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogi diplomával tényleg nem...

Jogi diplomával tényleg nem lesz állásom, vagy maximum a közigazgatásban?

Figyelt kérdés

4,6 körüli az átlagom, több idegen nyelvet is beszélek, de félek, hogy ez kevés lesz, és csak valami hivatalnál fogok tudni elhelyezkedni.

Mit kéne tanulnom az egyetem mellett, hogy versenyképes legyen a tudásom?


2013. szept. 12. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Annyira nem lesz rossz az a hivatal két felső fokú nyelvvizsga után járó pénzzel.


Egyébként máshol is van állás.


Végezd el, majd meglátod hol kapsz. Mondanak itt sok mindent, de sok azt se tudja miről beszél.


Az egyetem mellett meg nem tanulnod kéne, hanem akkor menjél gyakornoknak minél hamarabb. Nekem volt csoporttársam, aki már az első év első hétében elkezdett gyakornoki helyet keresni.


De még az is lehet, hogy el se végzed, nálunk is annyian abbahagyták, és nem azért, mert nem bírták csinálni, meg hülyék. Én is csak azért döntöttem az elvégzés mellett, mert sajnáltam volna félbe hagyni, de már közben tudtam, hogy soha nem akarok foglalkozni vele, amint vége másba vágok..

2013. szept. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt azért zárójelben jegyezném meg, hogy amúgy nekünk nem egy oktató mondta, hogy első sorban valóban a közigazgatás szív majd fel minket és a legtöbbünknek az is lesz a legjobb lehetőség ugye a nyelvvizsga pótlékkal együtt szép pénz az már. De az nem azt jelenti, hogy máshol nem tudsz elhelyezkedni vele. Na meg, mire te odajutsz, ki tudja mi lesz?
2013. szept. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valamilyen adó- és pénzügyi jogot, adótanácsadást. Gazdasági jog.


Az idegen nyelvek közül amiket beszélsz, azoknak tudni a gazdasági szaknyelvét is (ugye léteznek külön gazdasági szaknyelvvizsgák is majd minden főbb nyelvből).

2013. szept. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Neked igen, mert aki ilyen kérdést feltesz, annak nincs fantáziája, azt tudja megcsinálni amit eléraknak. Energiajog, értékpapírjog (nem a bohóckodás, hanem bill of lading, delivery order, közraktárjegy), pharma/versenyjog, a navhoz/big4-hoz is érdemes elmenni pár évre ha adózni akarsz, az már mindenki saját balféksége, hogy ennyi lehetőséggel nem tud mit kezdeni; vagy azt sem tudja hogy vannak.


Az első munkahelyemre (ami már nem gyakornokoskodás volt) zv időszakban hívtak be interjúra. Az "interjún" ott hagytak egy üres szobában egy laptoppal, egy black's law dictionary-vel és 120 oldal angol nyelvű aktával (amibe kedvesen beleraktak 10-15 oldal németet is, aminek semmi relevanciája nem volt az ügyben, csak mondtam a telefonban hogy a németet már régen használtam, úgyhogy szopatni akartak), aztán mondták hogy 4 órám van. A feladatot sem mondták el, az aktákból derült ki. Ez volt 6 éve, azóta 4 munkahelyem volt és egyikre sem jelentkeztem, vagy küldtem cv-t.

2013. szept. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az arrogáns, primitív hozzáállásod miatt nagyon remélem, hogy valamelyik dunántúli falucska polgármesteri hivatalában porolod le az aktákat, mielőtt a másik jogász intézkedne bennük.
2021. dec. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!