Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Így tudok pénzt megspórolni,...

Így tudok pénzt megspórolni, jól keresni?

Figyelt kérdés
Ha Sopronból járnék át Bécsbe dolgozni. Sopronban valami olcsóbb albérletben élnék, csak magamat kéne eltartanom. Mert ahogy nézem, Ausztriában elég jó fizetések vannak, és ez magyar viszonylatban elköltve főleg jónak tűnik. Főleg egyszerűbb munkák érdekelnének, pincér, konyhai kisegítő, takarítás, esetleg árú-feltöltőként dolgozni. Egy olcsóbb albérlettel, bekalkulálva az utazást, mit gondoltok erről? Főleg spórolósan élnék, szóval nem venném folyamatosan a márkás ruhákat, drága kajákat stb., hanem félre szeretnék tenni.

2013. szept. 16. 18:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Sopron-Becs 70km szoval olyan 300euro korul lehet a berlet ennyiert viszont lehet kocsival olcsobban jossz ki, mert ezzel a vonattal csak Meidling tudsz menni onnan akkor meg berlet ami tavaly2012ben 52euro volt meg!

Sopronban egy alberlet 40-60kozott van es a reszi is 30-60kozott van! A tobbit Te tudod mibol mennyit fogyasztasz de sokmindent olcsobb kint megvenni.

2013. szept. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem, és egy mosogató-pincér kb. mennyit keres? 1000 eurót láttam minden fizetésnél minimumnak, de nem tudom hogy tapasztalat nélkül csak ilyen minimumot kapnék, vagy többet is.
2013. szept. 16. 18:56
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Netto minimal ber oylan 7-800eeuro kozott van azt tudom. Tobbet sajna nem tudok segiteni ez ugyben:((
2013. szept. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A soproni ingatlanárak nem véletlenül vannak emelkedőben évek óta. Ami neked is eszedbe jutott, az már sok másik embernek is, akik már a megvalósítás útjára léptek, szóval lehetséges az, amit elképzeltél összességében.


Azt neked kell kikalkulálnod, hogy a tervezett fizetésedből ki tudod-e fizetni a tervezett albérleti díjat és tervezett rezsit, na meg a tervezett utazási költséget, hogy még sok is maradjon. Remélem látszik mennyi a kérdőjel még az egész tervedben. Gyorsan keress infókat arra, hogy mi mennyibe kerül és hogy te mennyit keresnél, különben nem jutsz innen előrébb.

2013. szept. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Most fejezem be nem sokára a középiskolát, milyen szakma az amivel ott jelenleg jól lehet keresni? Minek érdemes tanulni, amivel Ausztriában jó keresetem lehet? Főzni nem nagyon tudok, szóval ezzel kapcsolatosat ne mondjatok. :)
2013. szept. 16. 19:18
 6/14 anonim ***** válasza:
3! Milyen 700-800 eur? 1000-1100 nettónál kevessebbet nem kap senki, aki teljes munkaidőben dolgozik. Persze aki feketén dolgozik, vagy magyaroknál, ott bármi megeshet.
2013. szept. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem fogok Veled vitazni mert a csaladbol 5n dolgoznak kint illetve szamtalan ismeros is kint melozik tehat jobban tisztaban vagyok vele mint Te gondolom aki az orszag tulso reszebol ugatja a temat es jon ezzel a hulye a magyarsag uldozessel, hogy "szegeny kreten magyarokat biztos szivatjak"/Talan ha igy is lenne ra kerestunk ra/... Amugy azert irtam 7-800at mert a 40oras munkahetre annyit fizetnek valoban lehet 1000-1100 kapni de akkor mar 46-54 ora kozott dolgozol egy honapban... Valoban pontatlanul irtam a 7-800at mert nem irtam oda hogy heti 40orara vonatkozik!
2013. szept. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40 órás héttel is többet keresel, mint 700-800 Eur. 4 éve nyomom Ausztriában, nekem ne meséld be hogy a rokonaid ilyen keveset keresnek, mert ilyen nincs. Dolgoztam már 7 osztrák étteremben, egyikben sem kerestem 1000 Eur nettó alatt. Elég megnézni egy kollektív szerződést, szakmánként, benne vannak a tények, feketén fehéren, hogy mennyit kap valaki 40 óra munkáért. Ha valakinek 700-800 Eur-t adnak 40 óráért, az bizony vagy nincs bejelentve teljes munkaidőre vagy egyéb stikli van a dologban.
2013. szept. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%
A konyhai kisegítők bére, kollektív szerződés alapján jelenleg 1270 Eur bruttó, azaz cca. 1025 Eur nettó. (40 órás munkahétre van megállapítva ennyi). Jelenlegi helyemen Tirolban, heti 54 óráért kapok nettó 1440 Eur-t. Az alapbérem, heti 40 órára, kollektív szerződés szerinti, a több munka miatt keresek többet.
2013. szept. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Okos vagy latom nagyon... De Tirolt ne hasonlitsd ossze a hatarmenti varosokkal vagyfalvakkal mert koszono viszonyban sincs egymassal! De semmi gond legy nagyon okos es kotekedj mert mast ugyse tudtal hozzaszolni!!
2013. szept. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!