Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Így tudok pénzt megspórolni,...

Így tudok pénzt megspórolni, jól keresni?

Figyelt kérdés
Ha Sopronból járnék át Bécsbe dolgozni. Sopronban valami olcsóbb albérletben élnék, csak magamat kéne eltartanom. Mert ahogy nézem, Ausztriában elég jó fizetések vannak, és ez magyar viszonylatban elköltve főleg jónak tűnik. Főleg egyszerűbb munkák érdekelnének, pincér, konyhai kisegítő, takarítás, esetleg árú-feltöltőként dolgozni. Egy olcsóbb albérlettel, bekalkulálva az utazást, mit gondoltok erről? Főleg spórolósan élnék, szóval nem venném folyamatosan a márkás ruhákat, drága kajákat stb., hanem félre szeretnék tenni.

2013. szept. 16. 18:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én nem kötekszem, csak kijavítom a fals információidat. A kollektív bér ugyanannyi egész Ausztriában, tartománytól függetlenüll, tehát ha valaki mosogat mondjuk, és legalább heti 40 órát dolgozik, annak jár az 1270 bruttó bér bármelyik országrészben is legyen.
2013. szept. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
43%

ismerem ezt a "sopronbólazosztrákokhoz" feelinget, szóval figyelj:

1. Nem találni üres albérletet Sopronban. Az emberek szinte licitálnak a nagyon kevés(!) albira, amelyek irreális áron kelnek el (kereslet/kínálat)

2. Burgenland rosszabbul fizet, mint a nyugatabbra fekvő részek, meg hát a "burgesz" elég fura egy népség :D

3. Ausztriában törvényileg van 13. és 14. havi bér - azaz kapsz nyári pénzt és karácsonyi pénzt is

4. Ha van egy autód, Bécsben 40 perc alatt bent vagy (attól is függ, Bécsben hol kapsz melót)

5. Ha ügyes vagy, megéri

2013. szept. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
És miért gondolkodsz a határ mellett? Ha elmész Tirolba, vagy Salzburg tartományba dolgozni akkor az esetek 80%-ban kapod a szállást ,és kaját ingyen. Mellesleg heti 6 nappal keresel minimum 1100-at! Én is így csinálom és hidd el nagyon megéri!
2013. szept. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Chungo válasza:
Bécsben dolgoztam konyha kisegitőként 14 honapon át,1300 volt a bruttom 40 ora/ het,de kezben 1200-ot kaptam.1000 euro alatt mar nem igen megy el itt senki konyha kisegitőként.Ha szerencsed van es talalsz munkat,szerintem meg mindig jobban jarsz ha itt helyben keresel alberletet,esetleg osszekoltozol valakivel,ki lehet jonni 300 eurobol es akkor nem kell utaznod sem.
2013. szept. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!