Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány éves kortól lehet diákmel...

Hány éves kortól lehet diákmelózni, s igaz-e ez az állítás, illetve mennyit lehet keresni, milyen beosztással?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy munkája válogatja.

Kilencedikes vagyok, informatikai szakközépbe járok, koleszos vagyok BP-n.


Ami érdekelne, hogy milyen lehetőségeim vannak.

Mindenképpen szeretnék majdan pénzt keresni, hogy ne anyuéknak kelljen a koleszt állni, s levegyem a többi dologról is a terhet a vállukról... és persze célok elérése érdekében is. Na mind1, amiről szó lenne az az, hogy hány éves kortól dolgozhatok évközben, s nyáron (hallottam egy olyat, hogy nyáron 15. életév betöltésével lehet már). Történeteket is jó lenne olvasni, hogy kinek milyen volt, hogyan oldotta meg -ha neki ilyenre volt szüksége- milyen munkát vállalt, mennyiért, stb.


A válaszokat előre is megköszönöm. :)


2013. szept. 18. 23:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A legtöbb diákmunka többnyire minimálbér körül fizet, szóval nettó 450-500Ft körül számíthatsz. Kevesebb csak akkor lehet, ha elvállalsz valami teljesítménybéres munkát és átlag alatt teljesítesz. (Én mondjuk ez utóbbit nem nagyon ajánlom, mert szeretik átverni a teljesítménybérrel a diákokat, hogy aztán minél kevesebbet kelljen fizetni. Bár azért a munkák többsége órabéres, ez csak kis kitérő.)


Persze szakmai munkákért, nyelvtudást igénylő munkákért és hostess munkákért többet is adnak.


Rengetegféle diákmunka van, nem is lehet mindet felsorolni. Forgalomszámlálás, újság és szórólaposztás, kérdőívezés, próbavásárlás, tankönyvcsomagolás, gyári betanított munka, telefonos(ezen belül lényeges különbség: bejövő hívás fogadása jó munka lehet, de kimenő hívás indítása az amolyan mások zaklatása kategória nálam)

mezőgazdasági munkák: kukorica címerezés, gyümölcsszedés.

irodai munkák: fénymásolás, szkennelés, hanganyag legépelése, adatrögzítés

különböző kiállításokon, rendezvényeken munkák: színpad, pavilon építés-bontás, játszóházban gyerekfelügyelet, vidámparki munkák; pénztáros, árufeltöltő, gyorséttermi munkák...


...és még hosszan lehetne sorolni milyen munkák fordulnak elő diákmunkaként.

2013. szept. 19. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2013. szept. 19. 07:53
 3/13 anonim ***** válasza:

Itt az én példám, ha el szeretnéd képzelni. Egyetem mellett diákmelózom. Csütörtökön, pénteken és szombaton dolgozom 8-8 órákat. Csütörtökön 14-22 óráig, pénteken és szombaton 6-14 óráig. Néha akad még másfajta meló hétköznaponként (havi 2x átlagban) 1-1 napra, például forgalomszámlálás, vagy leltározás. A fő munkám csomagolás, dobozolás.


Nettó 474 forintot kapok kézhez ezáltal (a fizu bruttó 564). Havi 50-55 ezer forintot keresek ezzel jellemzően.

2013. szept. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Utolsó te 22 ig melózol és utána 6-tol megint? Az durva, és talán nem is szabályos. Engedi így a diák szövetkezeted? 8 óra alatt oda és vissza utazol, kajálsz, fürdesz... Aludni nem sok időd marad gondolom! :-(
2013. szept. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem vészes.


Csütörtök este végzek 10-kor és 11 után nem sokkal már otthon is vagyok. Egyből dőlés bele az ágyba és másnap reggel kelés 4:30 körül, így beérek 6-ra. Pénteken ugye 2-kor végzek de akkor nem alszom már délután, hanem csak este korán fekszem le, mert ugye szombaton is van egy ilyen 6-14-es műszak. Nem megerőltető, inkább a monotonitást kell bírni.

A műszakok úgy vannak, hogy hétfőtől szombatig a 6-14 és 14-22 közül lehet választani. De csütörtökön nem tudok a délelőttire menni, mert csütörtök délig óráim vannak még. Viszont ha nem járnék csütörtökön az esti műszakba, az kb. 15 ezer forint kiesést jelentene egy hónapban.


Az egyik lakótársam egy éjszakai szórakozóhelyen dolgozik ruhatárosként a suli mellett. Mindig este 10-re megy és reggel 6-kor ér haza, úgy hogy aznap már egyből megy is szinte órára. Heti 2-3-szor csinálja.

2013. szept. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Fenn áll még a kérdés, hogy hány éves kortól kezdhetem ezt el.. 15 éves vagyok, kilencedikes


Mellesleg köszönöm válaszaitokat. C:

2013. szept. 19. 10:51
 7/13 anonim ***** válasza:
Nyáron 15 éves kortól, 16 éves kortól iskolai időszakban is.
2013. szept. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

16 a minimum korhatár, amennyiben van szülői beleegyezés, amennyiben nyáron végeznéd, és 18, ha suli mellett is. Éjszakainál szintén 18 a minimum.


Az előző hülyeséget írt, voltam nyáron kisegíteni 1 hónapot a diákmelószövetségnél, és 16 alatt szóba sem állnak a diákkal, főleg, ha szülő/gondviselő nincs vele személyesen!

2013. szept. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Te írtál butaságot, nyugodtan utána nézhetsz! Iskolai szünidő alatt 15 éves kortól szülői beleegyezéssel, 16 éves kortól (nem kell 18-nak lenni) lehet iskola alatt is!!!!
2013. szept. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

[link]


"Betöltött 16 éves életkor (iskolai szüneteken betöltött 15 éves életkor)

Betöltött 18 éves életkor alatt szülő, törvényes képviselő hozzájárulása"

Tehát egy kicsit mindkét előttem írónak igaza van, de a 16-18-asnak jobban :D

2013. szept. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!