Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Úgy látom egyre inkább megdől...

Úgy látom egyre inkább megdől az az állítás miszerint "pénzből lehet pénzt csinálni"szerintetek?

Figyelt kérdés
nem arra gnodolok h ha valakinek van 50-100milliója nem tud mit csinálni vele.hanem arra h pl.egy rokonom kocsmába kezdett befucssolt 4milliója bukta egyik ismerősöm 2milliót bukott a tőzsdén míg a kereszttesóm szállítmányozási céget csinált 6milliót befektetve és mára becsődölt.Míg egyik ismerősöm réggeben mondhajtuk csóró volt azóta hegesztő lett 7-800at keres kint és lassan kezd építkezni és 4milliós kocsija van.
2013. jan. 10. 01:11
 1/7 Vadmeggy ***** válasza:
100%

Ez nem nagy igazság. Egy befektetésnek mindig van kockázata. Ha nem lenne mindenki pénzt gyártana. Ezt a kockázatot azért vállalod be, mert reménykedsz a nagy haszonban.


Egy vállalkozást indítani mindig nagyon rizikós. Nagyon könnyen csődbe mehetsz, ha rosszul csinálod. Az ismerőseid nek vagy nem volt szerencséje, vagy rosszul mérték fel a körülményeket és rossz döntést hoztak, amikor befektették a pénzüket.


Szállítmányozó céget én nem csináltam volna. Ismerősömék 20 éve ezzel foglalkoznak, 6-7 teherautójuk van, de most ők is nagyon szenvednek.


Ha nem akarsz kockázatot vállalni, akkor elmehetsz alkalmazottnak, mint ahogy a heggesztő ismerősöd tette, de akkor le kell mondanod a nagyobb haszonról, amit egy sikeres vállalkozás hozhat.

2013. jan. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

"Úgy látom egyre inkább megdől az az állítás miszerint "pénzből lehet pénzt csinálni"szerintetek?"


Szerintem meg tudásból lehet pénzt csinálni. Hegesztő ismerősödnek volt/van belőle elég, a rokonaidnak ezek szerint nem.

2013. jan. 10. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A "pénzből lehet pénzt csinálni" az mindig is inkább az 50-100 milliós tételekre (vagy annál többre) vonatkozott, nem az ilyen 2-4 milliós piszlicsári tételekre.

Ez nem pénz, ennyit még én is összespórolok ha akarok pár év alatt, meg ha azt hiszem, hogy ennyiből majd én leszek a jani a válság közepén.

Ellenben, ha lenne vagy 200 millióm, és nem hinném azt, mint minden egységsugarú diszkópatkány, hogy ezzel már én vagyok a világ ura, akkor ezt lekötve bankban, nulla kockázat mellett, már elég szép kis fizetéskiegészítést hozhatna CSAK ennek a kamata.

Ne is beszéljünk mondjuk 2 milliárdos tételről...

2013. jan. 10. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Már az alapmondat is hibás. Értékből lehet pénzt csinálni. Az érték lehet tudás (ahogy korábban is írták) vagy akár pénz is.


Persze a befektetéseknek is van kockázata (amit szintén írtak), ezért a legideálisabb, ha pénzed és tudásod is van.

2013. jan. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És ha az ismerőseid mind tőkevédett alapba tette volna pénzt,X% kamattal, ami túlmutat az infláción, akkor meg igaz lenne? :-)))
2013. jan. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
elsőnek írnám h azt írta inkább lesz valaki beosztott mint ez esetben, de eltekint a nagy haszontól amit vállalkozás hozhatna, hát ha te 3-4millióból olyan kocsmát csinálsz ami 700-800at hoz/hónap akk grat;)!örülnek az átlag kocsma tulajok h 2-300megvan.utolsónak:hát ha az neked pénzcsinálás aki havi prá10ezret kap akk baj van.
2013. jan. 11. 00:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Mégis pénzből csinálok vele pénzt.

Egyedül a profit mértékét nem határoztad meg :-)


A fent említett összegekből gazdálkodok én is, mégsem vállalkozok (egyenlőre) itthon, de pl.tőzsdén is van belőle mégis le van minimalizálva a kockázata és a hozama, de így nem esek abba a hibába, mint az ismerősöd és folyamatosan nő a tőkém is.


De nagyon leegyszerűsítve nem feltétlen pénzből lehet pénzt csinálni, hanem leginkább tőkéből. Az pedig nem feltétlen csak pénz lehet.


Ugyanúgy mint a hegesztő ismerősöd, hasonlóan vagyok én is. Nyilván mérlegelendő, hogy ha kint 2-3-szor annyit keresek, mint itthon kerestem a cégemmel, akkor megéri e itthon kockáztatni a pénzt, vagy inkább igaz szerényebb hozamokkal havi pár tízezer pluszért gyűjtögessem tovább és 60 ezer indulóból legyen 12 millió bevételem.(mondjuk ehhez hozzátartozik,hogy felesleges kiadásokba nem megyek bele,- pl. kocsi- így az általad említett havi kereset 80%-a nekem megtakarításként jelentkezik havonta, amit tovább forgatva, pénzből csinálok pénzt.

2013. jan. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!