Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A volt munkáltatóm, majd egy...

A volt munkáltatóm, majd egy év távlatából küldött egy levelet, mely szerint, jövő hét elején leltárt tartanak a boltban, és behívtak rá, ahol dolgoztam és ahonnan felmondtam. Ilyen van?

Figyelt kérdés
Közölték, hogy jogosult vagyok azon megjelenni, vagy amennyiben nem jelenek meg, kijelölhetek valakit magam helyett. Közös leltárfelelősséget aláírtam, de semmi olyat, hogy később kötelezhetnének bármire. Milyen jogon akarnak egyáltalán behívni, amikor nem is állunk munkaviszonyban?

2013. szept. 19. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
A volt munkaadód el van szállva. Ha már nem dolgozol ott akkor neked semmi közöd a céghez, ergo a leltárhoz sem..
2013. szept. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Átnéztem a munkaszerződésem, nem látom benne, hogy köteles lennék megjelenni, a kilépőpapíromon pedig nem szerepel tartozás. Nem tudom, mi az anyjukat képzelnek?
2013. szept. 19. 17:18
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Semmit, bolondok. Hivd fel oket nyugodtan es mondd meg hogy erdeklodessel varod postan vagy e-mailben azt az altalad alairt papirt ami arra kotelez hogy munkaviszonyod megszunese utan egy evvel Te ilyesmiken megjelenj. Amig ezt nem prezentaljak addig ne is almodjanak rola hogy ott leszel.
2013. szept. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Gondolom azóta nem volt leltár, amióta eljöttél. Ha pl évente van, akkor pont nem sokkal a távozásod előtt volt. Mivel olyan időszakra is kiterjed a leltár, amikor még ott voltál, így részt vehetsz (a jogosultság nem jelent kötelességet) rajta. Ha viszont hiány van, és nem megállapítható a hiány keletkezésének pontos ideje, vagy éppen akkorra esik, amikor még ott voltál, akkor téged is felelősségre vonhatnak miatta (ezt meg a közös leltárfelelősség miatt tehetik meg).
2013. szept. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nyitó bolt volt, így az első leltár lesz tudtommal. 3 hetet sem dolgoztam ott. Az első másfél héten egyetlen biztonsági őr jelenlétében dolgoztunk, majd utána bekamerázták a boltot és lett őrség. Nem loptam el semmit és semmi olyat sem csináltam, ami bizonyíthatóan rám terhelhetne bármit is és mit mondtam a kilépő papíromon semmilyen tartozás vagy kötelezettség sincs feltüntetve.
2013. szept. 19. 17:48
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Ne is foglalkozz vele, még a telefonálás költségét se éri meg.
2013. szept. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

A kilépő papírod tiszta. Nincs tartozás, hiány feltüntetve.

Így nem is kell foglalkoznod ezzel a levéllel. Ha jön még egy levél vagy telefon, nyugodtan reagálj annyit, hogy

"távozás után reklamációnak helye nincs" Te elmentél, nem reklamáltak, így 1 év után se tegyék..

2013. szept. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Azért adják meg a lehetőséget, hogy részt vegyél a leltáron, ugyanis aláírtál egy közös leltárfelelősséget. Vagyis ha leltárhiány lesz és a felelős nem állapítható meg, ez által a raktár dolgozóira terhelik a hiányt akkor időarányosan rád is terhelni fogják.


Na ezért engedik meg, hogy megjelenj, hogy lásd, nincs susmus és valóban korrekt leltározás folyik.


Az, hogy te eljöttél nem mentesít az esetleges kollektív felelősség alól - arányosan arra az időre, amíg ott dolgoztál.


Nyilván nem reális veszély, hogy ha lesz X leltárhiány akkor egy 1 éve elküldött dolgozót akarnak majd előszedni aki a próbaidő alatt eljött, de jogilag minden lehetőségük megvan rá, illetve jogilag kötelesek voltak téged erről értesíteni.

2013. szept. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

"loptam el semmit és semmi olyat sem csináltam, ami bizonyíthatóan rám terhelhetne bármit is és mit mondtam a kilépő papíromon semmilyen tartozás vagy kötelezettség sincs feltüntetve."


Nem írt senki, a volt munkáltatód sem olyat, hogy te elloptál volna valamit. Egyszerűen tartanak egy leltárt, hogy tényleg megvan-e minden. Ezen a leltáron jogod van ottlenni, hogy saját magad ellenőrizd, nem akarnak-e átverni, mindent jól számolnak-e, nincs-e szabálytalanság a leltár alatt. Nem kötelező. Ha nem akarsz menni, akkor nem mész, de ezzel elfogadod a leltár eredményét. Ebben semmi rád nézve hátrányos dolog nincsen. Eddig. Ugyanis ha a leltárnál véletlen hiány lenne, és nincs meg egyértelműen, hogy miből ered a hiány (pl ki nyúlta le), akkor a közös felelősség miatt tőled is kérhetik a hiány kifizetését (ezért nem igaz a "távozás után reklamációnak helye nincs" szöveg, pontosan a kérdező írta alá ennek ellenkezőjét). Az viszont egy újabb kérdés, hogy ha van mondjuk 100Ft hiány, akkor azt pl 10 alkalmazott között hogyan osztják szét? Nyilván aki végig ott volt, az nagyobb eséllyel csinált hiányt, így jogos, nem egyenlő arányban, hanem időarányosan kellene szétosztani. Ugyanez vonatkozik az esetleges többletre is.

2013. szept. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%
Az értesítés a volt munkáltatót kötelessége!!! Munka Törvénykönyve leltárfelelősség résznél utána is olvashatsz. Attól, hogy már nem dolgozol ott, még utólag is felelősségre vonhatnak, ezért írja elő a törvény, hogy a munkavállaló vagy az általa kijelölt személy jelen lehet a leltárnál. Ilyenkor, legtöbbször hiány esetén ugye észrevételt kell tenni, amit jegyzőkönyvbe foglalnak, ez alapján tudja majd a bíróság intézni a dolgokat.
2013. szept. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!