Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként jövő hónaptól...

Pályakezdőként jövő hónaptól dolgozom és a munkáltatóm kérte hogy lépjek be magánnyugdíj pénztárba. Olvasgattam itt hogy a pszaf honlapján találhatók összehasonlító grafikonok de nem igazán találom. Szerintetek egyébként hova érdemes belépnem?

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:

1. Törvényileg kötelező belépni? Nekem nem volt kötelező, nem tudom, most mi a helyzet.

2. Ha nem kötelező, akkor a munkáltató sem kötelezhet.

2010. júl. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Axába lépj be
2010. júl. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

De igen.

Kötelező a magánnyugdíjpénzár tagság.

Én az alianz-hoz léptem be, volt ott ismerősöm.

Érdemesnek nem tudom hova érdemes.

10 napot dolgoztam, (70 órát) és kaptam 34000 ft os fizut, ebből 6600 ft volt a magánynyugdíj levonás.

2010. júl. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

elsőnek: igen kötelező belépnie


[link]

2010. júl. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

utsó vagyok. Rosszul írtam.

bruttóm volt 42000 ft ebből vontak 6600 ft magányugdíjpénztártagságit, meg egyebeket és így lett 34000 kézbe.

Be is b*szna ha még a 34 ezremből jönne le ennyi.

2010. júl. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pályakezdőnek kötelező belépnie.

A magánnyugdíj járulék mértéke 8%, a nyugdíjjárulék 1,5% (aki nem magánnyugdíjpénztári tag, mert még nem volt kötelező belépnie és saját akaratából sem lépett be, annak a nyugdíjjárulék 9,5%, tehát ugyanannyit vonnak, csak máshova utalgatják)

A lányom az AXA-ba lépett be, a vőm az Allianzban van ( alányom most lépett be áprilisban, neten nézegette a hozamokat a pszáf oldalán, a vőm meg 2 éve, őt ügynök beszélte rá az Allianzra)

Ha pályakezdő vagy, érdemes kiváltanos a start kártyát.

2010. júl. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi nektek elég sokan az axát ajánlják.
2010. júl. 20. 14:34
 8/9 anonim ***** válasza:

asszem lehet majd választani, hogy kozkázatosan, vagy biztonságosan kezeljék a pénzedet...

Kockázatos = több hozam, de esély arra is hogy kevés lesz

biztonságos= kicsi hozam de tuti.


Én a kockázatost választottam..., hol van az mégh hogy nyugdíjas legyek....


19/F

2010. júl. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen kötelező, bár van ismerősöm aki nem jelezte a válalata felé, hogy nem utalják neki át a pénzt ami oda menne. Majd rájön, hogy saját magával baxott ki később. az a pénz saját érdeke mindenkinek hogy oda menjen. szóval menj az axába legalább de a pszaf pont hun rajta van a lista ki hogy végzett az években.
2010. júl. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!