Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire számítsak, ha az interjúz...

Mire számítsak, ha az interjúztató azt mondta, lesz egy órás "képesség felmérés" az állásinterjún?

Figyelt kérdés
Eddig a leghosszabb interjúm is negyed órás volt, és csak néhány kérdést tettek fel + meséltek a vállalatról. Ez a felmérés mit jelent, hogy tudnék rá felkészülni? IQ tesztre számítsak?:D Nem vicc, volt olyan ismerősöm, akivel kitöltettek egyet. Egyébként adminisztrátor/ügyintéző pozícióra jelentkeztem. Aki volt már hasonló állásinterjún, mesélne róla hogy zajlott?

2013. szept. 29. 09:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Adminisztrátor pozíciónál gondolom egy kis számítógépes teszt lesz, excel esetleg, vagy idegen nyelvű párbeszéd. IQ teszt is lehet simán, én is töltöttem már.
2013. szept. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Akkor jó lesz, ha felfrissítem az excel tudásom. Remélem azért nem a legkomplikáltabb statisztikai függvényekkel kell dolgozni.
2013. szept. 29. 10:11
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Adminisztrátor munkakörnél mondjuk ritka és fura lenne egy kognitív vagy egy IQ teszt, de középvezetőtől felfele nagyon gyakori. Nekem pl. 5 órás szünetmentes kognitív stressztesztem volt. Az a kemény, nem a beton :)


De jelen esetben én is inkább valami gyakorlati tesztre gondolnék. Pl. kapsz egy dosszié "saláta" iratot, rendszerezd, vidd fel excelbe / adatbázisba, esetleg gépelés teszt vagy hasonló.

2013. szept. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A stresszinterjú eddig eszembe sem jutott!:S Na most ráparáztam!:) Gondolom ilyesmit inkább a nagyobb multicégek szoktak végezni. Amúgy minden elismerésem az öt órás interjúért!
2013. szept. 29. 14:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Velem csináltattak IQ tesztet adminisztrátori-operátori munkához, meg különféle figyelemmérési teszteket, ezekre nem lehet igazán rákészülni.

Viszont az eléggé elképzelhető, hogy szövegszerkesztés-táblázatkezelés lesz, tehát nézd át - de lehetőleg ne csak az legújabb excelt hanem a régit is, én egyszer azon buktam, hogy a régi excelben ugye elég máshol vannak dolgok mint az újban, én meg nem emlékeztem rá, keresgéltem, a nő aki felettem figyelt egyből elküldött.

Voltam csoportos feladatmegoldáson is ahol mindenféle hülyeségre kellett megoldást találni - pl. fontossági sorrendek, a másik rábeszélése valamire.

Megnézték azt is mennyire gépelek gyorsan, a munkához szükséges szakszavakat ismerem-e.

2013. szept. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a választ!:) Ilyen szituációs gyakorlatra én is gondoltam, mert az állás kritériumainál ott van, hogy "jó probléma megoldó készség". A excelnél attól félek, hogy valami nagyon bonyolult függvényt kell majd használni, amivel még gazd.infón sem találkoztam.:S Mindegy, nem stresszelek ezen tovább, lesz ami lesz.
2013. szept. 29. 19:47
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el a munkaköri leírást...nagyjából az álláshirdetésekben benne szokott lenni részletek nélkül, hogy mik az elvárások. Ha van ilyen akkor mindent amit ott ír nézzél át.

Nekem is pont egy ilyen egy órás képességfelmérésre voltam behíva és nem is gondoltam olyasmire, hogy valamibe mélyebben belemegyünk. Hát nagyon megfingattak. Elővették a mateknak a legsötétebb részét és elvárták volna, hogy egy háromoldalas levezetésből adódó képletet (ami önmagában eléggé jelenléktelen, viszont hosszú) tudjak fejből. És természetesen angolul folyt az egész. Persze nem ügyintéző posztra jelentkeztem. De a lényeg, hogy készülj fel a legrosszabbra és ne járj úgy mint én.

2013. szept. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Átnéztem excelt, ppt-t meg a wordot. Talán még a gépírás tudást tesztelhetik, de azzal nem lenne gond mert mindennap használom. Nyelvismerethez annyi volt írva, hogy alapfokon kell tudni angolul, akkor csak nem fognak a business englishbe belemenni.:) Köszönöm a tippeket, holnap lesz az interjú, remélem túlélem!
2013. szept. 30. 16:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, volt e már az interjú, azért írok. Én is adminisztrációs állásra jelentkeztem, igaz engem végül is más pozícióra hívtak be ugyanazon a helyen. Tesztelték az office + nyelvtudást feladatokkal. Egy sima office feladattal, volt benne szövegszerkesztés, egy rész amit excelbe kellett, meg egy rész amit angolul kellett megírni. Én más feladatot csináltam, de ránéztem a papírra, kb 5-10 perc alatt megcsináltam volna, kivéve az angol részt. Ha valamennyire ismered az office-t, tudod mi hol van a menübe, vagy felfrissíted, nagyon nem tudnak meglepni.
2013. okt. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!