Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kap általában valaki...

Miért kap általában valaki ugyanarra a munkára több fizetést csak azért, mert a családi anyagi háttere jobb?

Figyelt kérdés
Nem olyan nagyon sokára meglesz a diplomám. Állásinterjúk utáni érdeklődés közepette több helyről is hallottam, hogy azok az emberek, akiknek a családja jobban áll anyagilag, több pénzt keresnek általában. Miért számít ez, hogy valakinek a szülei sokat keresnek-e, vagy sem?
2013. szept. 29. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi van??? A munkahelyem az alapján határozza meg a fizetésem, hogy az anyám mennyit keres???
2013. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is csodálkoztam, amikor ezt hallottam, de igen, állítólag számít a család anyagi háttere. Statisztikák alapján is átlagosan többet keresnek azok a friss diplomások, akik már amúgy is gazdagabbak.
2013. szept. 29. 21:08
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora baromságot régen hallottam még itt is. Ki mondta ezt neked, na neki soha többet ne törődj.
2013. szept. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ennek az okára volnék kíváncsi.
2013. szept. 29. 21:08
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Akinek a családja gazdagabb, jobban tudja õt tâmogatni, az megengedheti magának hogy válogasson, így lehet hogy lassabban, de jobban fizetõ állàsa lesz.


Ez csak egy elmélet, szerintem amúgy nincs összefüggés.

2013. szept. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

És azt mégis honnan tudná a munkáltató, hogy a család mennyit keres?

Jó lenne, ha nem hinnél el minden baromságot, amit hallasz...

2013. szept. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azt mondanám, hogy aki jobb körülményekhez szokott, alacsony fizetésért nem megy el dolgozni, vagy jobban küzd a magasabb fizetésért.
2013. szept. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Félreérted ezt a dolgot. Nem arról van szó, hogy ha elmész egy adott munkahelyre, akkor több pénzt fogsz keresni, mert a családod jobb anyagi helyzetben van.


Arról van szó, hogy ha jobb a családod anyagi helyzete, akkor jobbak a lehetőségeid. Pl. eleve nagyobb eséllyel van használható idegen nyelv tudásod, nagyobb eséllyel járattak jobb iskolákba, nagyobb eséllyel vannak szüleidnek olyan kapcsolatai, hogy jobb első munkahelyre tudsz bekerülni, aztán amit már egyik válaszoló írt, jobban válogathat a munkák között, hiszen addig is eltartják, amíg nem talált megfelelőt, stb., stb. De ez csak nagy átlagban igaz, hiszen nem csak anyagi helyzet függő, hogy adott szülők hogyan taníttatták gyerekeiket, valamint hogy milyen kapcsolatokkal rendelkeznek.

2013. szept. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Ez végül is logikus, nem? Akinek jó a háttere, az általában nincs rászorulva arra, hogy bármit elvállaljon, simán nemet mond a számára nem megfelelő összeg alatt. Egy barátnőm például, amikor végeztünk az egyetemen, kapásból az első munkahelyén közölte a fizetés megtárgyalásakor, hogy ne haragudjanak, de a felajánlott bérnél az apjától több zsebpénzt kap, amíg nem talál munkát, legalább azt próbálják már meg felüllicitálni.
2013. szept. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%
sajnos ezért tart itt ez a szegény ország! te diplomásként majd valamikor vezető beosztásba kerülhetsz, családok, dolgozók sorsa lehet a kezedben. és közben nincs semennyi eszed sem. szerinted honnan tudják a családi hátteredet a munkáltatók? kimennek családlátogatásra? legtöbbször az keres jól aki sikeres. akinek a szülője is sikeres volt, valszeg ö maga is magabiztosabb lesz az életben. mindenesetre szerintem te ostoba vagy. ne adj minden szíre-szóra, csináld a dolgodat. tanulj, dolgozz aztán majd fizetnek érdemed szerint.
2013. szept. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!