Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit takar az hogy valaki...

Mit takar az hogy valaki altatóorvos?

Figyelt kérdés
Igaz hogy ez egyenlő azzal hogy mentős,sürgősségis és intenzíves orvos is egyben?És mit csinál ha éppen műt,izgalmas meló (úgyértem hogy az orvoslásban)?
2009. nov. 7. 20:34
 1/10 A kérdező kommentje:
jah és mennyit keres?
2009. nov. 7. 20:35
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

amit leírtál az így egy az egyben nem igaz. aki altatóorvoskén végez, az mentőzhet, de nem mentőorvos(az az oxyológus). ő csinálja ugye az altatást műtéteknél illetve ő viszi az intenzív osztályt, ez igaz. ő műteni nem szokott. műtét előtt megcsinálja a beteg állapotfelmérést, aztán elaltatja és végig benn van műtétnél és figyeli az életjelket, adagolja a gyógyszereket, de aktívan csak akkor avatkozik be, ha baj van.

az hogy izgalmas-e szerintem egyénfüggő, de én pl altatóorvosnak tanulok(vagyis annak fogok ha vége a 6 évnek). 19/l

2009. nov. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég volt alkalmam találkozni egy altató orvosnővel.Én tapasztaltam a munkájából egy keveset:

-Kedvesen elbeszélget a beteggel.

-Kikérdezi,hogy mire allergiás,mi a panasza.

-Elmondja "konyhanyelven",hogy a beteg is megértse miként fog zajlani egy altatás.

-Rövid vizsgálatot végez.

-Megbeszéljük az időpontot.

A műtétnél már csak akkor találkozom az altató orvossal amikor bevittek a műtőbe,és éppen készül az altatásra..

A műtét utáni ébredésnél az ő hangját hallom először amikor felébreszt.

Hogy mennyit keres,azt nem tudom,de azt igen,hogy hála pénzt az altató orvosnak nem nagyon adnak.Én is csak az orvosnak adtam aki megműtött..

2009. nov. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Aneszteziológus
2009. nov. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Es mutet kozben o szurja esetlegesen mikro venakba adando gyogyszereket.

Nem akarok hulyeseget irni de ilyesmi van egy ismim aki altato orvos,es o mondta egyszer, hogy megy haza koran egy bulibol, mert reggel olyan mutetvan, ahol agyon vekony eret kell szurjon es, ki kell pihenje magat, hogy pontos legyen a keze mert nem hibazhat

2009. nov. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Biztosan nagyon felelősségteljes munka. Rajta (is) múlik a beteg élete. De az is igaz lehet, hogy nem hálás (hálapénzes) feladata van, de nélküle nem lehet műtét.
2009. nov. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért nem csak altat. Aneszteziológus és intenzív terápiás orvos a teljes neve - úgy tudom, ő az utolsó orvos, akit hívnak, a betegek legbetebbjeinek az utolsó esélye. A műtőben legtöbbször csak a háttérből figyeli a páciens életjeleit (állítgatja a gyógyszeradagot meg ilyesmi), teret adva a sebésznek (az anesztes orvos nem műt), de ha valami baj van, akkor ő veszi át az irányítást. Ugye akkor van izgalom, ha valami történik - olyankor eszméletlenül gyorsan kell cselekedni.

Akkor tudja, hogy jól végzi a munkáját, ha van ideje rejtvényt fejteni - azaz, ha a munkája 99%-ban dögunalom, és 1%-ban rettegés.

Anestesia is the half-asleep watching the half-awake being half-murdered by the half-witted.

(Anesztézia az, amikor a félig alvó figyeli a félig ébert, akit félig meggyilkol a féleszű)


Hiányszakma, bruttó 400 körül keres.

2018. aug. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A fene... - egy 10 éves kérdésre válaszoltam. '-'
2018. aug. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

CSak 9 éves lesz a kérdés :)

Jártam már én is így :D

2018. aug. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Még annyi, hogy ha jól tudom az aneszteseket hívják mindenhová újraéleszteni. Ha bárhol a kórházon belül valakit újra kell éleszteni nyilván megkezdik ott az orvosok, de oda kell hívni egy aneszteziológust is.
2019. jún. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!