Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagy hülyeség ez a mai világba...

Nagy hülyeség ez a mai világban? Van megoldás?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozom (nem lényeges, hogy mit) és magyar viszonylatban (is) elég sokat keresek (havi nettó másfél millió forint).

Viszont a munkától idegileg kész vagyok, már 6 éve csinálom és nem bírom tovább. Kollégákkal nem beszélek, senki egymással egyébként, magánéletem a munka miatt nulla, tulképp munka-alvás-munka, meg néha hétvégén elutazom, ennyi a szórakozás.


A lényeg, hogy azon gondolkodom, hogy felmondok és hazamegyek. Sajnos semmi munkalehetőség és kilátás, de legalább otthon lennék és nem kéne ezt a munkát csinálnom. A baj, hogy máshoz nem értek, de ha minden kötél szakad, még visszajöhetek ide. Kb. abban bízom, hogy nyerek a lottón vagy valami . :)


Oltári hülyeség ilyet csinálni? Mert végülis jól keresek és ezzel szemben a semmi, viszont így nem hiszem, hogy sokáig húzom, kb. diliház. Mi a megoldás szerintetek?


2013. okt. 1. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit sikerült ebből a kb százmillióból megmentened? Hacsak a felét (bár kétlem hogy munka-alvás-munka mellett 50milliót elszórakozik az ember) simán hazajöhetsz. Dolgoznod sem kell. Nyugodtan vehetsz egy lakás vagy egy házat, a többit lekötöd/élsz belőle, elkezdhetsz tanulni valamit, vagy vállalkozni vagy csak vársz egy jó lehetőségre. Akár évekig. Megteheted, van pénz. Tök fölösleges luxurabszolgázni, egy életed van, ne így éld.
2013. okt. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ok, számoljunk.: Havi 1,5M a bevételed, ebből pl max 500E t-ból élsz (mivel semmire nincs időd, így valószínűleg a pénzt sem költöd el). Ez 72 Millió Ft tőke 6 év alatt... Ennyi tőkével már biztosan lehet itthon mit kezdeni...
2013. okt. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amikor az ember dubajozik, akkor nem 500-at költ havonta. Sok elmegy a drogra, hogy bírni lehessen azt az életet. Így megtakarítása sincs sok sajnos nekik...


Munka mindig van, csak sok munkához sokat kell változni, és kevesen képesek erre.

2013. okt. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

"Kb. abban bízom, hogy nyerek a lottón vagy valami . :) "


Minek?? Ez nem elég amit keresel? Pár év alatt megkerested már a nyugdíjra valót is. Vagy ha eddig elherdáltad a pénzt, akkor most pár évig takarékoskodj! Hazajössz, veszel 4-5-6 lakást, azokat kiadod és máris van folyamatos viszonylag jó jövedelmed életed végéig. Magadnak meg veszel/építesz valami szép családi házat. Aztán nekiláthatsz élni az életed, párt keresni, gyerekek, család vagy amihez kedved van. Többet nem kéne dolgoznod az életben. És még csak komolyabb vállalkozói ötlet meg egyéb tudás se kell ehhez.

Szóval ez most amolyan dicsekszel vagy panaszkodsz kérdés volt?

2013. okt. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. 3. válaszolónak igaza van, megtakarításom valóban nincsen, eddig csak költöttem a pénzt, egyébként a lakhatás+autóhitel+rezsi+kaja 700ezer jelenleg, úgyhogy egyből a fele elmegy. Tudom, előbb kellett volna erre gondolni.

És nem, nem dicsekvésből írtam egyáltalán, komoly gond ez nekem, mert már nem bírom sokáig, ennyit viszont soha többet nem fogok keresni, ha ezt itthagyom. Bárcsak tudnék venni 4-5 lakást :), de hát nem fog menni.

A környezetemben mindenki azt mondja, hogy ha össze is rakok a következő 2-3 évben 20 millió körüli összeget, azzal nem megyek semmire. Elég kilátástalan a dolog, igen, értem, hogy nem úgy, mint annak, aki havi 80ezret keres, de ez is egy probléma.

2013. okt. 1. 14:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Szezonálisan nem tudod csinálni? Egy barátnőm dolgozik külföldön, ő idegenvezetőként, májustól októberig mindig kint van, október közepén hazajön, és következő májusig kényelmesen él abból, amit odakint félretett. Így mégis van mire várnia, amíg dolgozik, nem taposómalomszerűen megy egész évben. Bár ő magát a munkát is szereti.
2013. okt. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Hát ha hazajössz ne számíts sokra...én most megyek ki németbe havi fél millióért napi 8 órázni!
2013. okt. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipőben voltam/vagyok.


Nincs egyetemes megoldás, lehet évekig ezen gondolkodni de ez az igazság.


Kérdés: Van-e olyan végzettséged,ami használható is?


Nekem pl. nincs, ezért ez az első, hogy szerezz egy ilyet. Egy egyetemi diploma nem olcsó, de elég jól keresel, 1-2-3 hónap alatt annyit összeszedsz, hogy zsebpénz is lesz. Csak döntsd el, hogy mi érdekel, és ezzel együtt piacképes is.


Ha megvan a végzettség, a szakmában 2-3 év alkalmazottként,aztán jöhet a vállalkozás, akár külföldön is.


Egyetem mellett meg olyan magánéleted lehet,amilyet akarsz.


Én ezt akarom csinálni.


Ha 20-on éves vagy, mindegy, hogy 21, vagy 28, nyugodtan visszaülhetsz az iskolapadba, 3-5 év gyorsan elmegy, mások is megteszik, utána viszont jó lesz. Az igazán tré helyzet 40-50 évesen ráébredni, hogy nem értesz semmihez...

2013. okt. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy nem értek semmihez, csak azt, hogy máshoz nem, de valóban késő lenne, 33 vagyok. Otthon vállalkozni brutálisan kockázatos, minimális eséllyel lehet hosszú távon sikeres vállalkozást összehozni. Ez mondjuk sok helyen így van, de a politikai helyzet még rápakol egy lapáttal.

A diploma egyébként jó dolog, de nem feltétlenül szükséges bizonyos dolgokhoz, az élelmesség annál inkább. Sok ismerősöm van, akik nem fejezteék be az egyetemet, de kiválóan elvannak, én kevésbé vagyok önjáró.

Remélem neked összejön. :)

2013. okt. 2. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!