Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok az ilyen munkákról?

Mit gondoltok az ilyen munkákról?

Figyelt kérdés
Jelenleg munkát keresek és az egyik nap behívtak egy állásínterjúra. Konkrétabban semmit nem árultak el, csak hogy részben adminisztratív szervezői munka. Kiderült, hogy egy jutalékos rendszerű dologról van szó, persze nem magyar a cég és természetesen rengeteget lehet vele keresni úgy, hogy közben alig kell tenned érte. Szervezzünk be embereket "vásárlókat" és minden személy után kapjuk a bizonyos %-os jutalékot. 1 hónapos próba időt adnak, után fizetnünk kell látszólag jelentéktelen összeget. Van olyan aki volt már hasonlóban, vagy ismer olyat akinek ez bejött? Egyelőre egyáltalán nem bízok az egészben, túl szép kategória szerintem, de azért kiváncsi vagyok volt-e már akinek bejött ilyesmi, vagy csak simán hasznosabb vélemények is érdekelnek. Válaszokat előre is köszönöm.

2013. okt. 6. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Én nem voltam még ilyenben de nem sok jót hallottam ezekről.
2013. okt. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
messziorl keruld el az ilyen "munkakat"
2013. okt. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Én nem ajánlom. Egyszer beszálltam egy ilyenbe, de ahogy megtudtam a lényeget hagytam is ott.
2013. okt. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
MINDEN olyan munka, ahol nem mondják meg az interjú előtt, hogy mi a cég neve és mi a munkakör ilyen és kerülni kell, mint a leprát.
2013. okt. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igazából else mentem volna énse, sőt nem is küldtem volna el a jelentkezésemet ha tudom miről van szó. Maga az állásínterjú helyszine és az, aki fogadott minket is gyanús volt, bár ez lehet már utólagos paranoia :D
2013. okt. 6. 20:50
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezek szerint voltál és kaptál bővebb infót annál amit megosztottál velünk. Ha lehetséges írd le részletesebben.
2013. okt. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%
Én "ilyesmiből" élek. Mondjuk olyan részletek nélkül, mint pl. hogy milyen ár/érték arányt képvisel az a termék vagy szolgáltatás, aminek a piacát szervezed, milyen havi összeget kell befizetned, és hogy pontosan mi után és mennyi jutalékot kapsz, nem szeretnék nyilatkozni, de lehet ez egy teljesen legitim valami. Te többet tudsz arról, amit hallottál... Ott pontosítanék, hogy ez nem állásinterjú volt. Valószínűleg "munkát" ajánlottak, nem állást. És munkáért lehet fizetni, azzal elképzelhető, nincs gond, csak állásért nem szabad. További kitartást ahhoz, hogy megtaláld, amit keresel!
2013. okt. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ezek a "munkák" mind arra szolgálnak, hogy behúzzák azokat, akiknek ilyen-olyan okból nincs más lehetőségük. inkább tanulj valami szakmát abból a pénzből, amit ezeknek fizettél volna, hosszú távon sokkal jobban jársz.
2013. okt. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Jetset a nevük konkrétan, német "cég" elvileg. Nemes fém értékesítéssel foglalkoznak. Kaptunk volna egy kódot amivel beregisztrálunk egy oldalra, aztán ránk bízzák, hogy személyesen vagy valami hírdetés útján szedjünk össze embereket, vásárlókat. Jutalékot minden egyes ember után kapjuk. Szerintük havi 5000 eurot (kb. 1,5 milla Ft-ban) átlagosan össze lehet vele keresni, persze függ, hogy hány vásárló van alattad...A próba idő után 60.000 Ft kell nekik befizetni (had tegyem hozzá azért keresek munkát mert va felesleges 60.000 Ft.om ugyebár) de semmi infót nem adtak meg tényleg csak, hogy adminisztratív szervezői munka. Ja, és ha a probaidő után maradni akarok 2 évig nem léphetek ki...

7. válaszadónak: konkrétan így válaszoltak a jelentkezésemre, hogy állásinterjúra szeretnének behívni, ÚgY mentem oda, hogy irodai munka lesz, de a többiek is akik ott voltak rajtam kivül mind ezt mondták. Semmi infot nem kaptak, bese mennek ők se ha tudják miről van szó, bár néhányan látszólag nagyon benne voltak a dologban.

2013. okt. 7. 10:26
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
OK, utánanéztem. Azt hittem ez valami normális MLM vállalkozás, de ez egy sima pilótajáték. Hagyd a fenébe!
2013. okt. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!