Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus szakon végeztem, angolul és németül beszélek folyékonyan, de nem találok munkát. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
28 f / budapest

#német #munka #angol #karrier #programtervező infó
2013. okt. 10. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
pl tapasztalat, referenciák? Vannak?
2013. okt. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés az, hogyan keresel munkát.

Itt a net-en is van néhány álláskereső oldal.

Lehet nekik írni, önéletrajzokat küldözgetni.


Nagyon fontos a motivációs levél, amiben azt kell leírnod, hogy miért pont arra a pályára jelentkezel.

[link]


Fiam ezeken keresztül talált munkát, talán neked is segít.

Regisztrált az álláskereső oldalakra, folyamatosan figyelemmel kísérte a változásokat.

Amint olyan lehetőség volt, ami őt érintette, már küldte is az önéletrajzot.

Nem sok esélyt adtunk magunknak, mert mi vidéken élünk, és itt az ipart teljesen tönkretették.

Mégis 3 hónap után sikerült neki.

Természetesen azóta már túl volt néhány sikertelen állásinterjún, nála inkább a nyelv hiánya volt a probléma.


[link]


[link]

2013. okt. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Talán 8-10 éve mikor elkezdted megtanulni, még jól fizetett szakmának számított amivel pillanatok alatt el lehetett helyezkedni, de az idők változnak. Ma már sokkal nagyobb a kínálat mindenféle informatikusokból, ezért a munkáltatók megtehetik hogy válogatnak és ez előbb utóbb a bérek csökkenését is magával fogja vonni.

És ez a helyzet csak romlani fog. Az összes kocka tinédzser srác aki "gépezéssel" tölti a szabadidejét, jó eséllyel informatikát fog tanulni középiskola után vagy már akár közben is, mert egyrészt semmi máshoz nem értenek ugyanis a kockulás elveszi minden mástól az időt, másrészt szeretik csinálni, ezért úgy érzik hogy valami Isten adta tehetségük van, pedig egyszerűen csak ebben nőttek fel.


Ha nem találsz szakmádnak megfelelő meghirdetett pozíciót annak az az oka hogy telített a piac. Ha találsz, de vissza sem jeleznek, vagy folyton elutasítanak, az azért van mert nem vagy elég jó.

2013. okt. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Rossz helyen keresel. Kezdd el külföldre kuldozgetni az önéletrajzodat, meglátod, sokkal több visszahívásban lesz reszed.
2013. okt. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
en alig beszelek angolul valamit, feltoltottem a cvonline az oneletrajzomat es naponta 1-2 hivast kapok ugy hogy nem jelentkeztem allasra. Valamint nagyon rosszul csinalsz.
2013. okt. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

#3-as ez iszonyat baromság amit írsz,proginfósból meg egyéb informatikusból olyan hiány van,hogy mondták,ha éveken belül mindenki végezz az egyetemen akkor is 15év lenne hogy minden helyet feltöltsenek,egyszóval hiába vagyunk egyre többen mégis egyre kevesebben vagyunk.

Programtervező az pedig nagyon komoly nem szinte bármi lehetsz IT-ban vele.

Tehát amit beszélsz semmi alapja,minden ismim minimum nettó 3kilót keres és keveslik most fognak vagy váltani itthon vagy mennek külföldre csillagászati fizukért.

Én még szegény programozót nem láttam.

Kérdező te valamit szarul csinálsz,mert én még nem végeztem proginfen de már dolgozok 4 éve,ebből 3 év multi tapasztalat.

Mihez értesz?

Ugye nincsen szakmai gyakorlatod?

Ilyenkor bosszúlja meg magát,hogy buliztál egyetemen és nem hajtottad a karriert.


Milyen program nyelveken tudsz?

Miért nem mész el szakmai gyakorlatra?

Tudod mennyi hely van?Nagyon sok


Valamit nem jól csinálsz.

2013. okt. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Ennyi info alapján nehéz megmondani. Nem írtad mivel foglalkoztál eddig, van-e releváns gyakorlatod, milyen programnyelveket tudsz, stb. Ha 28 évesen nincs semmi gyakorlatod az egyetemen kívül, akkor lehet hogy pl. a munkáltatók ez furcsálják. Ilyen idős korban már illenék legalább 2-3 év tapasztalattal rendelkezni, de minimum 1-2 izmosabb hobbi projektnek a tarsolyban lenni. Nyelvtudásban igazából az angol alap, a német meg szerintem sokat nem befolyásol, hacsak ezt külön ki nem emelik a kiírásban. Ha meg interjúkon vérzel el, akkor érdemes végiggondolni, hogy hol rontod el, olvasgatni, tájékozódni a témában. Meglátásom szerint egy felvételnél kb. 70%-ot számít, hogy hogyan tudod eladni magad(fényezni az egodat, magabiztosságot, hozzáértést sugallni, a sablon semmiértelme hr-es kérdésekre a betanult jó válaszokat adni). A maradék 30% meg a szakmai tudás, ezt gyakran tesztekkel mérik, de abból a néhány tesztkérdésből meg a ráadott néhány soros válaszokból max. annyit tudnak leszűrni, hogy legalább alapszinten vágod-e a dolgokat.
2013. okt. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

"És ez a helyzet csak romlani fog. Az összes kocka tinédzser srác aki "gépezéssel" tölti a szabadidejét, jó eséllyel informatikát fog tanulni középiskola után vagy már akár közben is, mert egyrészt semmi máshoz nem értenek ugyanis a kockulás elveszi minden mástól az időt, másrészt szeretik csinálni, ezért úgy érzik hogy valami Isten adta tehetségük van, pedig egyszerűen csak ebben nőttek fel. "


Nagyon nem vagy képben, idén már az EU-ban válságkonferencia volt ebből. Az 6 év belül 50 millió ember fog hiányzoni ebből a szakmából, mert úgy nő, hogy nem tudnak elég embert kitanítani.

Itthoni cégekben kár gondolkodni, kint kezdőként is legalább 800 ezer ft a kezdő fizetés.

2013. okt. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 napsugarrr79 válasza:
33%
Semmit nem csinálsz rosszul, csak rossz helyen vagy. Szerencsét kellene próbálnod Dublinban az IT szakemberek hazájában. Ott garantáltan találnál munkát, főleg ha németül is beszélsz. Hidd el, tudom miről beszélek, mivel 7 évig éltem ott. Nézz körül a Google honlapján, illetve a www.jobs.ie-n regisztráld az önéletrajzod, Ezenkívül próbálkozz a Microsoftnál is - szintén Dublinban. www.hays.ie, www.monster.ie www.cpl.ie Egyelőre ennyi jutott eszembe. A legjobb lenne, ha fognád magad és mennél is ki. Én is így tettem, nem is bántam meg. SOk sikert ne add fel!!! Jó vagy, képzett vagy, előbb utóbb találni fogsz valami jó állást, hidd el!!!
2013. okt. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 napsugarrr79 válasza:
Symantec, Irishjobs.ie, recruitfirst.ie, [link] www.icds.ie, SAP Ireland, IBM Ireland, Dell Ireland, Hewlett-Packard,Ebay, Facebook Headquaters, PayPal stb, stb
2013. okt. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!