Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnak átverni a vevők?

Hogyan tudnak átverni a vevők?

Figyelt kérdés
Pénztárosként dolgozom egy boltban, pontosabban a dohányboltban, a dolog menete egyszerű, a kért cigarettát lecsipogom, kiütöm a blokkot, elveszem az árát, visszaadok ha kell. Nem,nem ado rosszul vissza. Nagyon figyelek,és ennyiszer, ennyit biztosan nem rontok. Ismer valaki praktikákat, hogyan verhetne át egy-egy kedves vásárló?

2013. okt. 16. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:
kicsit bővebben mi a gond?
2013. okt. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Gyakran fizetek nagy címlettel, amikor mindig soká tart:

Elkezd 10-20ezerből visszaadni ezreseket, két ezreseket ott simán ellehet rontani.


Na és ezért tart soká,mert míg összeszámolja,hogy rendben van e, stb.


Mindig igyekezz a lehető legkevesebb címlettel visszaadni, és úgy még kisebb a hiba esélye.

10ezerből: 5+2+2+ha kell apró, ezt nehéz elrontani.

De ha elkezded,hogy 1+2+2+1+2+1 ott benne van a hiba.

2013. okt. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Illetve persze én nem átvágni próbálom ezzel az eladót, viszont soha nem számolom meg,hogy jól adott e vissza.


De gondolom te sem olyankor rontod el, ha 2000-ből kell visszaadni 1050ft-ot.

Mert az két egyértelmű címlet, mindketten látjátok egyértelműen.

Viszont ha 20ezerből megpróbálsz 8-10 címlettel visszaadni, ott legjobb esetben te látod,hogy jó vagy sem. Azaz gondolom más vevő sem marad még ott előtted 20másodpercig számolgatni.

Én elrakom, és nem számolgatok, szerintem más sem.

2013. okt. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én mindig megszámolom, hogy mennyit adnak vissza. Egyrészt nem telik sok időbe (20 másodperc alatt egymillió forintot is meg lehet számolni, nemhogy pár darab ezrest). Még a legbonyolultabb, "Van 220 forint apróban?" kérdések utáni visszakapott pénz megszámolása sem tart tovább 3 másodpercnél.


Másrészt, az elv. Ha nem számolom meg, és egy ezressel kevesebb, akkor 3 másodperc alatt vesztettem egy ezrest. Tehát ha minden visszakapott pénz után 3 másodpercet azzal töltök, hogy átszámolom azt, és csak minden 100. helyen adnak vissza egy ezressel kevesebbet, akkor 300 sec alatt kerestem egy ezrest. Az kerek 10.000 Ft-os órabért jelent. Nem sokan keresnek ennél jobban ebben az országban.


Átverni pl. úgy tud, hogy ad a kért cigiért egy ötezrest, amiből Te visszaszámolsz neki 4200 Ft-ot. Miután megszámolja, kijelenti, hogy egy ötös lemaradt, mert ő tizessel fizetett. Ha nincs bolti kamera a kasszáról, akkor még be is húzhatja a dolgot. Ezért szokták az elvett bankót először a pénztárgép és a kasszafiók közé beszúrni, és csak az elszámolás legvégén - mikor már minden rendezve lett - teszik be a kasszafiókba.

2013. okt. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én valóban nem számolom.


A 20mp-t is csak hasra ütés szerűen írtam, mivel mire visszakapok,nagy címletből sokszor többnek is érzem,mint 20mp. De valóban nem mérem közben stopperrel.


Ami tényleg már többször előfordult,és el tudom képzelni,hogy téved a kasszás:

Elkezd 9db ezrest visszaadni, ő azt min kétszer leszámolja,hogy tényleg 9 stb.

Ezek a helyzetek jutottak eszembe amikor beírtam egy 20mp-t, mert ilyenkor valóban lenne is mit számolni,de hogy mondjuk most 5+1-t jól ad e vissza azt azonnal látom, nincs mit számolni.


Veled gyakran előfordul,hogy rosszul adnak neked vissza?Kaptál már többet? Kevesebbet?


Nekem a szemem miatt sem lenne egyszerű mondjuk az aprót bogarászni,hogy annyi e, de a mentalitásom is olyan,hogy nem törődöm vele túlzottan.

2013. okt. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!