Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szankcióra számíthat...

Milyen szankcióra számíthat az a cég, amelyik nem adja meg a bérminimumot?

Figyelt kérdés
2010-ben írtam alá a munkaszerződést műszaki technikus, informatikus munkakörre. A feladatom számítógéppel és egyéb elektronikus eszközökkel felszerelt berendezés telepítése, szervizelése. A végzettségem gépész technikus és informatikus, a villanyszerelő kollégával szinte mindent meg tudunk csinálni. Br. 110.000Ft a fizetésem. Ez akkoriban sem volt álomfizetés, de a korábbi gyakorlattal ellentétben minden hónapban időben rajta volt a 80e a számlán. Azóta a bruttó fizetésem nem változott, csak a nettó csökkent 72-re az adószabályok miatt. A bérminimum szintén változott, már 114.000, és jövőre mégtöbb lesz. Amikor rákérdeztem, hogy miért nem kaptam meg a br. 4000Ft fizu emelést, visszakérdeztek, hogy szeretnék-e munkanélküli segélyt. Sajnos családi okok miatt nem, vagy csak nagyon nehezen válthatok munkahelyet, és ezzel kockáztatom a házat is, melyet jelzálog terhel. Pesti cég, én pedig az egyik legnagyobb munkanélküliséggel sújtott megyében lakom. A pesti alkalmazottaknak normális fizetést adnak. Utánanéztem, 8 órára vagyok bejelentve, olyan TEÁOR számmal, ami megkövetelné a bérminimumot, tehát nem "trükköznek" pl 7 órával, vagy segédmunkásnak való bejelentéssel.

2013. okt. 19. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem túl magasra, 1-2 százezerre. Viszont ha csak nem egy spontán ellenőrzésnél bukik ki a dolog akkor egészen biztos, hogy te repülni fogsz... :=(
2013. okt. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezzel az a baj, hogy fel lehet őket nyugodtan jelenteni, de ez csak akkor lehet opció, ha már mindenképpen menni akarsz a cégtől. Ha szép szóval nem tudtad elérni, a hatósággal csak arra jutsz, hogy mindenképpen kirúgnak.
2013. okt. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor azt hiszem, a legjobb az lesz, ha előbb-utóbb odébb állok. Lassan már csak többet kereshetek, mint itt.
2013. okt. 21. 03:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!