Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyes után a munkáltatóm nem...

Gyes után a munkáltatóm nem akar visszavenni, közös megegyezést javasol. Aláírhatom? Így mehetek munkanálkülire, amíg nem találok állást?

Figyelt kérdés
Ez most nagyon padlóra küldött, azt hittem november 1-től munkába állok. Kisfiam már beszokott az oviba, vártam nagyon a munkakezdést. Hol találok most állást gyorsan egy kisgyerekkel?? Ráadásul egyedül nevelem. :(
2013. okt. 21. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem írtad,hogy a munkahelyen hány éve dolgozol ott bejelentve. Ugyanis ha több mint 3 éve dolgozol ott, akkor el kell döntened hogy miképpen jársz jobban.

3 év bejelentett munkaviszony után ha a munkaadó elküld, akkor jár 1 hónap végkielégítés. )6 év után 2 hónap)

Ha nem közös megegyezéssel jössz el, akkor végkielégítés jár, de 3 hónapig nem kaphatsz munkanélküli segélyt.(regisztrálni egyből lehet)

Ha közös megegyezéssel mész el, akkor rögtön kérhetsz munkanélkülit, de akkor nem jár a végkielégítés..

2013. okt. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az elso teved , kapni fogsz munkanélkülit igy is, csak akkor nem jár, ha rendkivuli el mond fel a munkaltato.m
2013. okt. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

15 éve dolgozom ott, csak időről időre átpakolgattak másik cégbe (legalább is papíron), de mindnek azonos az ügyvezetője és a telephelye is. Tehát ugyanabban a székben ültem 15 évet.


Közös megegyezésnél nem kapokhatok végkielégést? Akkor mihez ragaszkodjak?

2013. okt. 21. 15:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Mondjon neked fel vagy adjon új pozíciót. Közös megegyezésben akkor menj bele ha fizet végkielégítést. Közös megegyezésben simán megegyezhettek ebben.
2013. okt. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kozos megegyezesnel adhato a vegkielegites. Kerdezz ra, hogy adnak e. Ha nem, akkor mondjanak fel.
2013. okt. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ráadásul ennyi év alatt végig minimálbérre voltam bejelentev. Ebben az országban ez megy, elmentem többször ez idő alatt állásinterjúra, és mindenhol csak így akartak felvenni. :(
2013. okt. 21. 16:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Nehogy aláírd a közös megegyezést! A munkanélküli ellátás akkor is járna, ha rendkívülivel küldd el, ugyanis ezt már nem vizsgálják.

De így eleshetsz a felmondási időtől (amihez én ragaszkodnék a helyedben), illetve a végkielégítéstől is!

2013. okt. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!