Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Végre megtaláltam álmaim...

Végre megtaláltam álmaim munkahelyét, de alig három hét után itt akar hagyni a kolléganőm, aki betanít. Nulla még a tudásom, rengeteget kéne még tanulnom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Három évig dolgoztam egy cégnél, aztán miután az csődbe ment, elmentem egy másik helyre, ami katasztrófa volt. Fél évet töltöttem ott, majd találtam egy másikat, három hete vagyok itt. Nem állítom, hogy nincsenek nehézségek, de tetszik nagyon. A fizetés elég jó, normális körülmények vannak és dicsérnek, hogy milyen ügyes vagyok, gyorsan tanulok.

Sajnos a kisfőnököm, aki négy hónapja van itt, elégedetlen és pedzegeti, hogy el fog menni. Amikor ő idejött, akkor aki betanította felmondott, ezért nagyon sok minden a nyakába szakadt kezdőként és elege van.

Nagyon félek, hogy itthagy a kezdetleges tudásommal és onnantól lőttek az egésznek, pedig végre jó helyem van.

Viszont váltani nem akarok, mert ez lenne a harmadik új munkahelyem az évben...


24 L


2013. okt. 8. 13:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyugi,ha felmond,akkor is még egy hónapig marad felmondási időre.Addig megtanulod amit kell,és ha elakadsz,ugy is lesz aki segit.

És bizz magadban.

2013. okt. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Teljesen átérzem a helyzetedet. Én úgy jártam, hogy amikor felvettek, kiderült, hogy már előttem feladta egy srác, így a csaj, akinek be kellett volna tanítania már 3 hónapja csinálja párhuzamosan egy másik melóval, amire előléptették.

Úgyhogy gondolhatod, hogy mennyire volt lelkes. Kb. annyi volt a hozzáállása, hogy de jó, van itt helyettem valaki, csináld.

3 hétig foglalkozott velem napi 1-2 órát, aztán semmilyen kérdésemre nem volt hajlandó többet válaszolni.


Pénzügyes állásról van szó, ilyen helyen a zárás az elég kemény szokott lenni. Na, az első zárásomat egyedül csináltam végig. Kb. annyit mondott el, hogy a beérkezett számlákat még el kell határolni.

Zárás után bementem a főnökömhöz, és közöltem vele, hogyha nem kapok több segítséget, én is fel fogok mondani, mint az elődöm. Erre annyit mondott, hogy majd segít, ha ráér. Össze is ültünk 1 hét múlva, és kb. ráébredtem, hogy hiába ő a főkönyvelő, a beosztottjainak a konkrét napi feladatairól fogalma sincs. Úgyhogy lelki segélyszolgálatnak jó volt, de többre nem nagyon.

3 hónap alatt megtanultam egyedül, kb úgy, hogy jöttek a felháborodott e-mailek, hogy mit rontottam el. Az első negyedéves reconciliációm tragédia volt. Én annyit mondtam csak a férjemnek, hogyha bárki egy rossz szót szól hozzám, akkor felmondok. De állítólag a főnököm meg volt velem elégedve, és kb. fél év után profi vagyok.


Szóval ne add fel, meg fogod tudni tanulni te is.

És egyébként meg csak hogy tudd, a betanulás általában így megy mindenhol. Ha valaki közli, hogy felmond, van 1 hónap felmondási ideje. Elkezdenek keresni, fut a hirdetés 2-3 hétig, behívogatják az embereket, 1. kör, 2. kör minimum. Utána még gondolkodnak, hogy ki legyen, majd engedélyeztetik. Ez így min. 2 hónap, de még lehet, hogy keveset is mondtam. Addigra az eredeti emberkének már hűlt helye van csak, a kollégák helyettesítik, amennyire tudják, ha tudják egyáltalán, hogy mit kell csinálni.

Így az van, hogy az új embert fogadja egy nagy kupleráj, és nagyjából senki nem tudja, hogy mi a dolga pontosan.

Az előző munkahelyemen is ez ment, bár az nem volt annyira bonyolult, de ott is 1-2 hónapig szenvedtem, mire betanultam.

Ne add fel, menni fog, máshol sem lenne könnyebb.

2013. okt. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!