Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaadók, hr-eskek válaszolná...

Munkaadók, hr-eskek válaszolnátok az alábbi kérdésemre?

Figyelt kérdés
ha már vkit behívtatok interjúra és a végén megígértétek,hogy mindenképp értesítetek x. napon , de mégsem tettétek, erre az interjúztatott ír egy e-mailt,hogy mégis hogy döntöttek,de még erre sem adtok választ?

2013. okt. 22. 20:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
miért nem lehet legalább annyit írni,hogy mást választottak és lezárni a dolgot??
2013. okt. 22. 20:12
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
érzékeny vagy, de segít, ha te is belerúgsz valakibe, az se baj, ha nem ismered
2013. okt. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk mert egy napra 3 napnyi munkája van a HR-esnek és nincs 15x3 perce, hogy megírjon mindenkinek egy szívhez szóló levelet, hogy bocs, de nem ön kapta az állást, köszi, hogy itt voltál. Értelme se lenne, mindenki tudja, hogyha az adott időpontig nem jelentkezik a cég akkor bukta van.
2013. okt. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
én meg is értem,hogy mindenkinek sok a munkája,de akkor nem kellene megígérni,elég lenne bha annyit mondanának,ha Önt válasszuk hívjuk vagy egy köre-mailt küldenének,ami alig pár perc.
2013. okt. 23. 10:11
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Ezt szerintem már akár itt is sokszor kitárgyaltuk. Ha köre-mailt küldenek ki akkor az a baja a jelentkezőnek, hogy milyen pofátlanság már, hogy "annyira nem veszi a fáradtságot" a HR-es, hogy személyre szóló e-mailt írjon, mert az "csak 3 perc" (x 20 jelentkező....).

Ha helyből megmondják az interjú után, hogy csak a nyertest értesítik akkor helyben nézik bunkónak...


Nincs jó megoldás sajnos, el kell fogadni.

2013. okt. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az szokott lenni a válasz, hogy nem érnek rá.

Én meg azt mondom erre, hogy:

1. Neveletlenek, és bunkók. Sok a jelölt, a munkaadó bármit megtehet.

2. Nem értenek az outlookhoz. Megírni egy körlevelet nem tartana olyan sokáig.


Ha valaki megsértődik a körlevélre, az az ő baja. Én megértem, hogy sok a jelölt. Nem is várom, hogy személyre szóló levelet írjanak. Még azt sem várom el igazán, ha beadtam a jelentkezésemet, és be sem hívnak, akkor értesítsenek. De ha már bent voltam interjún, akkor viszont illene szólni utána.


Pl. nemrég voltam egy cégnél. 1. kör után még aznap felhívtak, hogy nagyon tetszettem nekik, töltsek ki egy pszichológiai tesztet, meg küldjem át a diplomamásolatomat. Kb rá 2 hétre kaptam tőlük egy e-mailt, hogy türelmet kérnek, el vannak havazva. Azóta semmi. Ez volt 2 hónapja, gondolom már betöltötték az állást valami ismerőssel.

Én mindent elküldtem nekik, még a több órán át tartó tesztjüket is kitöltöttem, rászántam 1 napomat, hogy elmenjek az interjúra. Ezek után nekem ne mondja egyik HR-es sem, hogy nem volt rá 10 másodperce, hogy a körlevélbe betegye az e-mailcímem. A modortalanság netovábbjának tartom. De sajnos már nem vagyok meglepődve, elég kevés az a cég, aki küld visszajelzést.

2013. okt. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Szóval minden cégnél azt mondják HR-sek, hogy mennyi munkájuk van... LOL XD

FAKE!

2013. okt. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
csak ez elég rossz fényt vet az adott cégre,hogy nem tartja be az ígéretét....
2013. okt. 23. 20:02
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy rossz fényt vet. De te nem ügyfél vagy, hanem egy kis senki a cég szempontjából, ezért nem is foglalkoznak vele.
2013. okt. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a hr-esnek ki van adva feladatként, hogy írjon vissza mindenkinek (körlevelet), de aznap egy kávéval többet iszik inkább és kész, vagy többet dumál a kollégával.

De senki nem gondol arra, hogy egy jelentkező több helyre is jelentkezik párhuzamosan? Lehet, hogy az egyik helyre felvennék de ő bizakodik egy másik melóban mert az megfelelőbb lenne és azt mondták, hogy felhívják az eredménnyel.

2013. okt. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!