Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azonos képességű és hasonlóan...

Azonos képességű és hasonlóan szimpatikus pályázók közül kit vesznek fel szívesebben a munkaadók és miért?

Figyelt kérdés

-Aki most is dolgozik valahol, csak éppen nincs megelégedve, jobb munkahelyet keres?

-Vagy azt, akinek nemrég szűnt meg a munkahelye és csak pár hete, hónapja munkanélküli?

-Vagy inkább azt, aki már több hónapja, vagy egy éve munkanélküli, és már nagy szüksége van munkára, pénzre?


(Tehát ha csak ez az eltérés, és tegyük fel minden egyéb tényező azonos...)


Vélemények, tapasztalatok jöhetnek!


2012. szept. 18. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

A jelenleg is munkában állót, ez nem kérdés. Itt egyedül az lehet hátrány, ha 3 hónapos a felmondási idő, nekem meg kéne az ember 1 hónap múlva legkésőbb.

Aki nem dolgozik, ott felmerül a kérdés, hogy miért nem. Jó, oké, megszűnt a munkahely, de a papírokba csak akkor látok bele (vagyis akkor győződhetek meg róla, hogy nem tintázás miatt rúgták-e ki), amikor behozza a személyügyre a papírjait. Ekkorra már általában véglegesen mellette döntünk/döntöttünk. Persze a próbaidő lehetősége megvan, de ha projekthez kell az ember, akkor nem akarok B lehetőséggel vesződni.

Évek óta munkanélküli, több állásinterjún sikertelenül pályázó jelöltnél - kimondjuk vagy nem - előítéletek vannak a munkáltató részéről. Ő akkor lehet nyerő, ha a keveset akarok fizetni, mert ő ennyiért is elvállalja. Ez szemétség, de a versenyszférában így megy.

2012. szept. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt, akinek nemrég szűnt meg a munkahelye.Itt már nem kell felmondási időre várnia, és nem fog a "kedves"munkáltató azon filozofálni, mit csinált vajon az álláskereső a kiesett hónapokban?Mert ugye nekik ez sem mindegy, azt gondolják, az ember a munkahelyet csak úgy leakasztja a falvédőről, mikor épp kedve van.
2012. szept. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem abszolút szubjektív, nem lehet kijelenteni, hogy MINDIG adott személy mellett döntenének.

Én biztos, hogy ezt nem nagyon venném figyelembe, de ha már muszáj választani, akkor talán azt, aki jobb munkahelyet keres (egyrészt megtisztelő, hogy jobbnak tart, másrészt akkor valószínűleg megbecsülne - persze nem tuti ez sem), vagy azt, aki csak nemrég munkanélküli.


Az utolsónál TALÁN felmerülhet, hogy "már minden mindegy" alapon választott csak, nem pedig azért, mert tényleg ezt akarja csinálni.

Ugyanakkor az sem kizárt, hogy ő viszont jobban megbecsülné a munkát, pont a helyzete miatt.


Szóval ezer módon lehet bármit magyarázni, éppen ezért nem szabad, hogy ezen múljon!

2012. szept. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
azért azt még halkan megjegyezném, hogy "Azonos képességű és hasonlóan szimpatikus", ilyen soha nincs... :)
2012. szept. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt amelyik olcsóbb! Azaz amelyik kevesebb bért kér.
2012. szept. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Aki nem dolgozik, ott felmerül a kérdés, hogy miért nem"


tényleg ennyire ostobák a munkaadók?nálam is felmerül ez a kérdés elég gyakran.lássuk csak mért is nem dolgozom...á megvan! mert sehova nem vesznek fel! úgy elég nehéz.

biztos van akinél más indok van.de egyből általánosítanak.

2014. márc. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azt, akinek nagyobb szuksege van a munkara, mert az beralkunal is siman lejjebb megy. Tudok olyanrol, h megkerdeztek egyszer vkit az interjun, hogy mivel tudna 'garantalni', h nem fog szorakozni a ceggel, odateszi magat, stb. Erre az volt az oszinte valasz: lakashitel, 2 gyerek, asszony gyesen. Fel is vettek, mert egy ilyen ember jobban kapaszkodik a munkahelyehez, mint aki a motivacios levelben taglalja a "fejlodesi lehetoseget" (ennyit a motivacios levelrol...). Egyebkent szerintem legnagyobb %-ban ugyis a szemelyes szimpatia a lenyeg. Ha megnyero vagy, akkor a fentiektol fuggetlenul vesznek fel. Volt egy munkahelyem, ott dolgoztam mar vagy 3 eve, mikor megkerdeztem az egyik valamikori interjuztatomat, hogy megis mi volt az a plusz bennem, ami miatt tobbszaz emberbol kivalasztottak (a nyelvvizsgakon diplomqkon stb.n tul). Valasz: 'Mert olyan szep barna a hajad, mint az eneyem.' Ennyit a HR-es szakmarol...
2014. márc. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!