Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskereső vagyok, több mint...

Álláskereső vagyok, több mint 100 önéletrajz elküldése és semmi válasz. Más is van hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Több mint 3 hónapja változtattam lakhelyet egyszerűen nem találok állást.Rengeteg önéletrajzot elküldtem és még csak visszajelzéseket sem kaptam.Nem tudom mitévő legyek.Rengeteg sírás és kétségbeeséssel telnek a napjaim.Lehet hogy sose lesz már munkám?

2013. okt. 24. 13:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Erre sajnos minden esély megvan, egyrészt mert kevés a munkáltató, hála a kormánynak, másrészt pedig mert az a kevés munkáltató is jókora görény, és ott tesz keresztbe az embereknek ahol tud.
2013. okt. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Igen, az átlagos álláskeresési idő 17 hónap, 3 hónap még semmi.

Egy-egy állásra több100, néha több1000 pályázat érkezik be, így kicsi az esély, h behívjanak. Plusz: sok olyan kiírt pályázat van, amit csak ki kell írni, de megvan már a nyertes egy csókos személyében. Ilyenkor hiába is pályázol.

2013. okt. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

Nem feltétlenül másokban kell keresni a hibát, nem tudom, hogy az első válaszadó hány önéletrajzot látott, de főleg a fiatalabbaknál pl. nagy hiba- szerintem- az igénytelen, hibás, hiányos, nem releváns cv.

Pl. nem feltétlenül kell megjegyezni, hogy valaki hamburger evő bajnok, ha ez nem elvárás a kinézett poszton. Mondjuk ez nem azt jelenti, hogy egyéb kategóriába ne lehetne berakni, de ne erről szóljon az önéletrajz.

Nem nevezhető önéletrajznak az sem, ami egy névből, iskolából és elérhetőségből áll (esetleg még korábbi munkahelyből). Pedig láttam már olyat, amire tényleg nem kellett volna egy A4-es lapot pazarolni, minden ráfért volna egy névjegyre.

Ja, helyesírási hibák. Nekem it nem kel hejesen irnom, de egy cv-n ez elég rosszul mutat.

2013. okt. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Kedves harmadik, ehhez nem az életrajzok elkészítési módját kell ismerni, hanem az embereket. Ahogy a 2. válaszadó írta, még ki se írták a pályázatot, máris megvan a nyertes egy csókos személyében.
2013. okt. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: Képzeld, nekem a munkaügyis leellenőrizte az önéletrajzomat, és mégis fél évig állásnélkül voltam... aztán egy munkaközvetítő hívott fel, miután már lemondtam róluk (egy hónap után) hogy aktuális e még. bementem lebeszéltük a dolgokat, elküldtek tesztírásra, újabb egy hónapig semmi, majd délután 5kor felhívtak, hogy másnap menjek az üzemorvoshoz, majd az irodába szerződést írni és este mehetek is....


a mostani munkahelyemnél is elküldtem az önéletrajzom és egy hónap múlva hivtak fel, bezzeg bementem állásinterjura és pénteken reggel, és hétfőn már kezdtem is... közben persze kiderült hogy az alatt az egy hónap alatt kb 4-en mondtak fel próba idő alatt mert szar hely...

2013. okt. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Rendben, akkor a szemét munkaadók és kapcsolatok miatt sosem lesz munkája és éhen fog halni. Ez valóban szebb kép, mint az, hogy átfutja még párszor a cv-t, esetleg javít/újraértékel.
2013. okt. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Nem azt mondtam hogy szebb, azt mondtam, hogy reálisabb. Én se örülök neki, de momentán ez a helyzet.
2013. okt. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Óóó ne csüggedj!


Én tavaly júliusban Esztergomból költöztem fel Budapestre. Felsőfokú és középfokú okjs szakmáim vannak, meg ugye az érettségi. 5 hónapon keresztül küldözgettem az önéletrajzomat, bőven 100 felett jártam és talán 4-5 interjún voltam, de utána ezekről a helyekről se jeleztek soha vissza. Aztán egyik nap behívtak ismét egy interjúra, én ekkor már nem is reménykedtem. Aztán rá 2 napra már hívtak is, hogy engem választottak, 2 hét múlva meg már dolgoztam is. :)

2013. okt. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

3-as és 6-osnak abban igaza van, hogyha nem veszik fel a delikvenst akkor arra koncentráljunk, amit tehetünk.


Lehet, hogy egy állásra azt veszik fel, aki a pályáztató unokaöccse, de azzal nem tudunk semmit sem tenni.


Azzal viszont, hogy átnézzük az önéletrajzunkat, kijavítjuk a helyesírási hibákat, munkahelyhez/ munkakörhöz szabjuk (az alapján írjuk pl a motivációs levelet vagy hagyunk ki irreveláns dolgokat) azzal tudunk segíteni magunkon (az esélyeinket növelni).

2013. okt. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Akkor miért csak 26%-ot kaptam? :D
2013. okt. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!