Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik védik a büfészakokat,...

Akik védik a büfészakokat, azoknak az ismerőse/ő maga el tudott helyezkedni vele?

Figyelt kérdés
2013. okt. 25. 21:11
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
87%

Mi a büfészak?

Mert pl a BTK-ra sokan azt mondják és barátnőm tolmácsként egy multinál nem tudom mennyit keres pontosan,de gondja nincs egyedül élve az biztos. Még a szüleit is támogatja.

2013. okt. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:

Mondjuk a tolmács nem az, nem?


Én főleg kamuszakokat értek ezalatt, olyan szakokat, amelyek nem önálló tudományágak, nem önálló szakmák, sőt, magának a szaknak az értelmét a hallgatói és a tanárai se tudják megfogalmazni.

Na az ilyenek.

2013. okt. 25. 21:24
 3/46 anonim ***** válasza:
58%
igen, definiáld a büfészak fogalmát. az én tapasztalataim szerint ez bármi, ami humán szak...a mérnökök, és infósok szerint.
2013. okt. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
25%

Nekem az ismerősöm ismerősének unokahúga jól elhelyezkedett. Az ismerősöm unokabátyjának ismerősének sógornője is jól elhelyezkedett. Az ismerősöm (mérnök) nem tud elhelyezkedni, de az kit érdekel.

Több kérdés?

2013. okt. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
32%
te se fogalmaztad meg.. konkrét példákat kérünk.
2013. okt. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

Harmadik! Igazi mérnök vagy környezetmérnök?


Bár manapság az igazi mérnök se tud elhelyezkedni. Volt ismerősöm... Meg van is, igaz, utóbbi 50 éves, de attól még gépészmérnök.


Szóval a kamuszakokra gondolok a kérdésemben.

Van elég reál kamuszak is.


Meg a túlterheltekre.

Pl. a turizmus-vendéglátással önmagában semmi bajom, de nagyon-nagyon sok ember megy oda.

2013. okt. 25. 21:32
 7/46 anonim ***** válasza:
97%

Én bölcsészkarra jártam, a jogászok (akik annyira el voltak szállva maguktól, hogy az valami hihetetlen) a magyar-töri szakot is annak tartották, pedig az elég kemény. És előbb is lett vele állásom, de mindegy. (Igaz, biztos ők többet keresnek, de ez más kérdés.)

De voltak ilyenek valóban, mint pl. egyszak filozófia, egyszak esztétika, egyszak néprajz. Ezeket mi magunk is munkanélküliképzőnek hívtuk.

(Egyébként ne gondold, hogy könnyű elvégezni, a filozófia szakon például hihetetlenül komolyan veszik magukat a tanárok.)

Ha van ismerettség, még előbb el tudnak helyezkedni, mint egy mérnök, ez is igaz.

Pl. egy filozófia szakos barátom multinál vezető.

2013. okt. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
75%
Na jó most vagy írsz példát vagy csak te is egy hang ember vagy aki életébe nem járt egyetemre.
2013. okt. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
95%
Ha gépészmérnök nem tud elhelyezkedni, ott valamit nagyon rosszul csinál, mert őket lasszóval fogdossák. Mondjuk lehet, hogy meg kéne tanulni angolul. Tudom 50 évesen már nem könnyű, de muszáj.
2013. okt. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

A másik fiatal villamosmérnök volt. Fél évig keresett munkát, mire talált is.


Írtam már két példát és definiáltam is.

2013. okt. 25. 21:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!