Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnék "kamu" álláshirdetés...

Szeretnék "kamu" álláshirdetést feladni a neten (okok lennt). Lehet ebből valami bajom jogilag?

Figyelt kérdés
Nem akarok én semmi rosszat, senkit becsapni, meg megkárosítani. A helyzet annyi hogy 22 éves lány vagyok, és tulajdonképpen már évek óta nem találok munkát. Közben elvégeztem okj tanfolyamokat is, de érettségivel és 2 szakmával sem tudok elhelyezkedni. Mostmár biztos hogy bennem van a hiba, mert hiába küldök önéletrajzot tucatjával, alig hívnak be valahova. Elolvastam az összes létező tanácsot neten, hogy mi a titka a jó önéletrajznak, de ezek szerint mégsem sikerül olyat írnom, mert a helyzet változatlan. Ismerősök nem tudnak segíteni, minden barátom protekcióval került be ide oda, nem kellett versenyezniük az állásokért. Szóval ezért gondoltam hogy feladok egy hirdetést, cégnév nélkül, és várok pár jelentkezést emailben. Hogy ötleteket lopjak, hogy mások mégis milyen önéletrajzzal, kísérőlevéllel aratnak sikert. És ezek tudatában már én is tudnék megnyerő jelentkezéseket küldeni.
2013. okt. 29. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem nincs, bár aki egy gmail-es vagy más címre elküld önéletrajzot, az olyan is lesz...


Amúgy honnan tudod, hogy nem az lesz a vége, hogy kapsz 15 szar önéletrajzot? Átírod a tiedet is ilyenre, hogy még kevésbé legyél versenyképes?

Honnan fogod tudni, hogy melyik a jó? Amúgy ismétlem, aki ilyen e-mail címre önéletrajzot küld, az biztos nem a sikeres álláskereső...

2013. okt. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, inkább írd le, hogy milyen végzettségeid vannak, milyen állásokra jelentkeztél?


Lehet, hogy rájövünk, hogy mi a hiba. Esetleg kivonatosan, konkrét adatok nélkül írd le az önéletrajzodat.

2013. okt. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy ismétlem, aki ilyen e-mail címre önéletrajzot küld, az biztos nem a sikeres álláskereső..."


Miért gondolod ezt? Elég sokszor lehet pedig ilyenre is küldeni, nincs ezzel semmi baj. Nem minden álláshirdetés fut át a profession.hu-n, hidd el. :)

2013. okt. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

De milyen cég az, aminek még egy saját domain-re se telik?


Hacsak nem egy családi vállalkozásról van szó.

2013. okt. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok cég azért nem írja ki a "rendes" mail címét a netre, mert utána nem lehet a spamot levakarni.


Amúgy kérdező:

Amint feladtad azt a bizonyos álláshirdetést, két dologra fogsz rájönni:


- Egy akár milyen pocsék állásra durván 80-200 jelentkezés fog bejönni. Ebből azért érthető, hogy "alig" hívnak be téged. Hiszen lehet te vagy a 74. jelentkező és az első 20 e-mailből válogatnak csak, mert 19 jelölt megfelelő lenne...

- Látni fogod, hogy nem (csak) a CV-den múlik a dolog. Néha sírok emberek milyen önéletrajzokat írnak, de amúgy majdnem mindegy. Rengetegen azt hiszik, hogy a CV-n múlik, pedig ha amúgy normális akkor keveset nyom a latba.

2013. okt. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudnád, hogy kinek az önéletrajza lehet nyerő, kit hívnának be interjúra egy igazi álláshirdetésnél?
2013. okt. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van, honnan tudod, hogy egy cég melyiket választaná?

Nézd meg a neten, hogy milyen önéletrajzminták vannak fent. Ha olyan a tied is, az a baj, amit fent leírtak, későn adod be, már el sem olvassák. Ha meg nem olyan, írd át.

Egyébként akinek nincs nagy bérigénye, miért ne adná be gmailre? Egy minimálbéres állásra szerintem simán. Még könyvelőirodák is adnak fel így hirdetést.

2013. okt. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!