Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Spanyolországban nehéz munkát...

Spanyolországban nehéz munkát találni a többi EUs országhoz viszonyítva?

Figyelt kérdés
Statisztikák alapján nagy a munkanélküliség tudom, de valós tapasztalatokra is kíváncsi vagyok :)
2013. nov. 1. 23:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Valóságban is nagy a munkanélküliség. Nagyon sok ismerősöm hagyja el Spanyolországot, és máshol próbál boldogulni..(hozzáteszem, hogy spanyol származásúak)
2013. nov. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Milyen területen? Mert nem mindegy...


Itt délen pincér, animátor, személyi edző állásokat találhatsz főleg nyáron (de egész évben vannak turisták), ha beszélsz angolul, németül. Ha svédül is akkor 100%.....


Madridban, Barcelonában az IT vagy pénzügy területén lehet még találni, szóval nem teljesen esélytelen, de tényleg az a kérdés, hogy mit tudsz, milyen nyelveken beszélsz.

Ha akarod, bemásolok vagy 30 spanyol állásportált, van külön turizmusban dolgozóknak is.

Az viszont 100%, hogy csak akkor van esélyed, ha előbb kijössz és UTÁNA itt helyben keresel, mert ha behívnak akkor általában másnap menni kell interjúra.

Emailekre nem válaszolnak, skype interjút fel se vesd..

Sőt, az önéletrajzodban nem mindegy milyen cím van, mert engem Malaga közeléből már Sevillába se hívtak be, pedig megírtam, hogy 2 napon belül meg tudok jelenni interjún és ha felvesznek, egy hét alatt átköltözöm.

2013. nov. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, és a legális munkavégzéshez kell a NIE szám és állítólag szigorítottak a feltételeken, de szerintem régiótól is függhet...

Én tavaly ősszel egy nap alatt elintéztem és nem kértek se bankszámlakivonaton pénzt bemutatni. De akik pl. Barcelonában vannak, azok már panaszkodtak.

Azt látom, hogy mivel baromi nagy ország, ai az egyik helyen igaz, az a másik városban már másképp működik.

Pl. lakásbérlés feltételek.

2013. nov. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!