Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Villamosmérnök vagy agrár...

Villamosmérnök vagy agrár terület?

Figyelt kérdés
Szüleimnek saját mezőgazdasági vállalkozászló van, vannak gépeink, 60ha földünk. Én most első éves vagyok a BME.villamosmérnöki szakán, de elég nehezen megy. Az lenne a kérdésem h érdemes-e folytatni az egyetemi tanulmányaim vagy menjek át inkàbb egy másik egyetemre és tanuljak inkàbb valami agrár területet és folytassam a családi vállakozast? Mind a két terület érdekel.Szerintetek melyikből lehetne jobban megélni?

2013. nov. 4. 11:11
 1/2 Iwry válasza:

Villamosmérnökre mindig van kereslet, azzal el tudsz helyezkedni sokkal jobb fizetéssel, mint agrár területen. Az agráros évfolyamtársaim nagyon nehezen tudtak elhelyezkedni, nem egy munkahelye csődbe jutott, illetve nem akarnak fizetni. A legszerencsésebb fizetése nettó 130 ezer és olyanok a munkakörülményei, hogy megutálta az egészet.

Hidd el, sokkal jobban jársz a villamosmérnökivel, ha sikerül elvégezned. Jobb fizu, több lehetőség.

2013. nov. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
De azt is figyelembe kell venni, hogy ha agrár területre mész el, akkor már megvan a munkád, azonban a villamosmérnöki diplomával, tapasztalat nélkül biza leszel egy kis ideig munkanélküli. Én is mérnökit végeztem, de nehezen találtam egy olyan céget, amelyik hajlandó még tanítgatni az elején.
2013. nov. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!