Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen időközönként hívnak be...

Milyen időközönként hívnak be valakit közmunkára?

Figyelt kérdés
Kicsit furcsának tartom, hogy a legtöbb rokonomat mindig hívják közmunkára - mennek is -, de van olyan, akit már 5 éve nem hívtak, mégis kapja a segélyt. Most ez hogy van?

2013. nov. 6. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Olyan (hivatalosan) nincs akit 5 éve nem hívtak be. Ugyanis (úgy tudom) az aktív korúak ellátásánál feltétel a megelőző évben legalább 30 nap (ez lehet már megváltozott) közmunka megléte. Lényegében ha nem volt közmunkán az elmúlt évben nem kaphatna ellátást.

Ha mégis van ilyen akkor valószínűleg bevették a listába csak ismeretségei miatt nem kellett bejárnia.

2013. nov. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De a szóban forgó személynek semmilyen "bigboss" ismerőse nincs, innentől kezdve én sem értem a dolgot.
2013. nov. 6. 12:49
 3/3 anonim ***** válasza:

5 év alatt kellett volna. De végül is elképzelhető, hogy nem küldték, ha olyan helyen lakik, ahol sajnos annyi a munkanélküli, hogy nem tudnak mindenkinek közmunkát adni.

Ez esetben meg tudja oldani évi 30 nap önkéntes munkával (vagy háztartási alkalmazottként bejelenti valaki), hogy folyamatosan kapja az FHT-t.

2013. nov. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!