Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 5500EUR sok németben?

5500EUR sok németben?

Figyelt kérdés

Sziasztok,kaptam egy jó mérnöki melót és kb. 5500EUR-t fizetnének bruttóban. Ebből mennyire lehet megélni Köln környékén egy 4 tagú családnak? Tudom soknak hangzik ez az összeg, de annyi mindent olvastam már itt is, hogy van aki csak 1500 EUR-t fizet egy kis garzonért meg ilyenek, hogy nem is tudom mennyit is ér valójában ott ez az összeg. Lehet, hogy teljesen átlag fizu, nem tudom. Szóval milyen szinten lehet ebből élni ott egy családnak?

Előre is köszi.


2013. nov. 11. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Sok, de a 6000 EUR az még több!
2013. nov. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha ez a brutto, akkor ennek kb fele elmegy adóba, max. 3000 marad.

Ez négy embernek nem túl sok, föként, ha lakbért is kell belöle fizetni. Ekkora családnak minimum 4 szobás lakást adnak csak ki, mert különben túlságosan lelaknák a lakást - ez pedig legalább 1000 Euro, plusz a rezsi;kb. 400-500 között. A kajaköltség fejenként (elég spórolósan számolva, semmi extra, csak alapélelmiszerek) 150-200 Euro legalább. Erre jön a közlekedés, ruházkodás, stb.


Szóval igazán sok nem marad belöle, oda kell figyelni, ha nem akartok túlköltekezni.

2013. nov. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Ezt olvasd el, sok mindent megtudhatsz belőle.

De, kíváncsi lennék milyen mérnök vagy és mennyi munkatapasztalatod van, mert ez a fizetés nagyon sok.

Az én fiam kezdő építőmérnökként 2150 Eu-t keres bruttóban. [link]

2013. nov. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Utolsó: a belinkelt oldal több okból sem stimmel.


Egyrészt az árak azóta sokkal magasabbak (Legalább 2-3 éve volt ennyi), másrészt azt kihagyta a szerzö, hogy a lakbér meg az energia sokkal magasabb, mint MO-on. (Pl. egy két szobás lakás, bútorozatlanul és rezsi nélkül havonta 800-1000 Euro.)


De abban igazad van, hogy ez egy fizetésnek elég magas, csak ha ebböl négy embernek kell megélnie, akkor már nem annyira sok.

2013. nov. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3-as:

közlekedésmérnök vagyok 7 éves tapasztalattal. Forgalomirányítási rendszereket kell fejleszteni a DB-nél (német vasút). A vonaton ingyen utazhatok majd.:)))

2013. nov. 12. 07:00
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Ebben valami nagyon nem stimmel, a vejem német, ugyanezt a munkát végzi (itteni egyetem és jelentös gyakorlat) már 10 éve, és ö kap 3500 Eurót.
2013. nov. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsó: tipikus hozzáállás itt a gyk-n, ha valaki többet keres mint ő maga vagy az ismerősei körében akkor az már csak kamu lehet. Hogy a vejed mit csinál pontosan és miért kap ennyit az az ő dolga, nekem ennyit ajánlottak.

Én azt gondolom, hogy kiváló szakember vagyok és a tapasztalatom alapján ez jó pénz. Lehet a külföldi tapasztalat segített hozzá (előtte az Amtrack-nál voltam 3 évig), és itthonról pályáztam meg az állást, gondolom sok német kollégám is jelentkezett még is engem vettek fel.

2013. nov. 12. 11:23
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

Nem egész értelek: a vejem Németországban dolgozik, ott is tanult, német születésü is - tehát nem hinném hogy töled rosszabb szakember lenne, föként 10 év gyakorlattal.

Az, hogy ö ennyit kap, az tény, neked meg hoyg mennyit ígérnek az még nem jelent semmit. Viszont ha túl sokat ígérnek valahol akkor ott általában van valami nem egészen tiszta ügy mögötte.

De ha ez neked probléma, akkor ne foglalkozz a válaszommal.

2013. nov. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bocs, még egyszer jelentkezem: te milyen státuszban lettél felvéve? Alkalmazottként vagy önálló vállalkozóként? Mert az két külön kategória, a vállakozó magasabb besorolásban van, mert több mindent kell saját magának fizetnie, amit alkalmazott esetében részben a munkahely fizet.
2013. nov. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
alkalmazott
2013. nov. 12. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!