Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő grafikusok! Hogy...

Pályakezdő grafikusok! Hogy találtok munkát?

Figyelt kérdés

Művészeti sulikat végeztem, grafika szakon diplomáztam és már jó ideje nem találok a szakmámban munkát. Nincsenek nagy elvárásaim a munkát illetően, de már nagyon szükségem lenne rá. Nem egy luxus irodában szeretném netezgetéssel elölteni az időmet, hanem valóban a dolgomat szeretném tenni, de ennek ellenére semmi. Pedig az évek az alatt egy jónak mondható portfóliót sikerült megalkotnom.


Sajnos a programozáshoz nem értek, pedig sok helyen ez is elvárás. Ha grafikusnak tanulsz, akkor nem igazán a programozásra helyezik a hangsúlyt az iskolákban és sajnos nem is olyan beállítottságú vagyok, akinek ez menne.


Pályakezdők, ti hogyan találtatok munkát? Vagy milyen módszerekkel kerestek grafikus állást?


Előre is köszönöm!


2013. nov. 13. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
De miért lenne kereslet vagy igény még a szabadkézi rajzra? Hiszen géppel sokkal szebbeket, valósághűbb mester műveket lehet létrehozni. Ennek már nincs jövője, olyan, mintha egy harisnyaszemfelszedő keresne állást. Nem akarlak elkeseríteni, de elvárás a számítógépes rajztudás már mindenhol. Tanulj meg Adobe Illustrator és egy 3D program használatát minimum, ha rajzolásból akarsz megélni. Esetleg még könyvkiadóknál, szerkesztőségeknél érdeklődj, küldj nekik portfoliót, mert ott még lehet, hogy igény van kézi illusztrációkra is.
2013. nov. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, elfelejtettem hozzá tenni, hogy elektronikus grafikus vagyok! Még így is nehéz. Csak nálam a grafikus az magában foglalja azt, hogy számítógépen is dolgozik.
2013. nov. 13. 17:38
 3/7 anonim ***** válasza:
A sok referenciád nem hat a munkaadókra?
2013. nov. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Főiskolai portfólióm van csak eddig sajnos.
2013. nov. 13. 18:25
 5/7 anonim ***** válasza:

A jó grafikusok illetve a programozók önerőből kreálnak általában egy halom referenciát, hobbiból. ezt hiányolják akkor.


Mióta végeztél a sulin?

kreálj referenciákat!

2013. nov. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Első körben 99designs-t(nem reklám) ajánlom, elég sok freelancer(szabadúszó) munka van és jól fizetnek a megrendelők.. Ami hátrány van a dologgal, hogy nagyon nagy a konkurencia és csak a "szerencsén" illetve a szimpátián múlik a dolog, hogy te nyered-e projektet, az ügyfél választ..

DE ! Nagyon jó referenciagyűjtési lehetőség (a munkaadónak ez is szempont,hogy lássa mire vagy képes, mennyire vagy kreatív stb, a fősulis munkák valjuk nem túl megnyerőek), és ha te nyersz egy projektet az jó pénz is meg az önbizalmad is növeli nem mellesleg ezt másodállásban is lehet csinálni mert egy projektre legalább 7napig lehet beküldeni anyagot. Ha nincs ötleted, itt találsz eleget :) És még hasznos is.

A programozást valószínűleg azért várják el, mert web-designert keresnek aki le is tudja programozni amit csinál valjuk be ez sem hátrány, de ha nem megy nem megy.. :S

Egyébként web-designokat is tudsz csinálni? Ha igen szívesen megnézném egy-két munkádat, mert én szoktam weboldalakat csináltatni és a jó grafikusokból sosem elég :) Remélem tudtam segíteni, és ha érdekel írj privátot.

Üdv!

2013. nov. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
ajánlanám az AIESEC-et, külföldi szakmai gyakorlatot szerezhetsz vele, fizetnek is, illetve utána talán több esélyed lesz elhelyezkedni magyar cégeknél. Grafikusokra szokott igény lenni.
2017. márc. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!