Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Regisztrált felsőfokú végzetts...

Regisztrált felsőfokú végzettségű pályakezdő munkanélküli vagyok 5 hónapja, és kiközvetítettek közmunkára. Kérdések a kiegészítésben. Valaki?

Figyelt kérdés
A közmunkaszerződés időtartama alatt felvehetnek-e más cégek, ha találok a szakmámban állást? Valamint hogy a közmunka esetleges megszakítása vagy lejárta után jogosult-e még az engem szakmámban foglalkoztató cég a pályakezdő munkanélküliek után járó támogatásra?

2013. nov. 14. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet közben más munkát keresni. Az anélküli kilépés nehezebb dió, de megértés esetén közös megegyezéssel lehetséges. Én így csináltam és kaptam tovább támogatást. (Engem szinte tönkretettek egészségileg.)

Azzal kapcsolatban én sem vagyok tisztában, hogy a közmunka napjainak a számát felszámolják-e a 200 nap felé. (200 ledolgozott napig számítunk pályakezdőnek.) Ha csak kényszermunkának és segédmunkának nézzük, akkor nem kéne. De példának okáért a munkaügyis papírjaimon számolták a napokat. Úgyhogy ezt így passzolom.

2013. nov. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A közmunkást köteles munkáltatója fizetés-nélküli szabadságra elengedni ha közben max. 90 napig valaki állás ajánl neki nem közmunkásként, egyébként csak közös megegyezéssel lehet megszüntetni a munkaviszonyt. Jelenleg lassan készülnek el a kilépési papírok, de reméljük januárra rendeződnek a dolgok e téren.

Konkrét esetről tudok az egyik megyéből amikor a közmunkás lelépne, de a munkáltató nagyon nem örül neki és nem akarta aláírni a papírokat. De fordított esetről is tudok. De nem jellemző, én azt látom, hogy hetente többen is lépnek ki s be.

2013. dec. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!