Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a HR-osztályon kizárólag fiatal, csinos nők dolgoznak? És miért vannak a bérelszámoláson pedig általában idősebb hölgyek?

Figyelt kérdés

2013. nov. 15. 09:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Az adóhatóságban a csip-csup ügyeknél a kihallgatásokon is fiatal csinos nők vannak, mert tapasztalatlanok és a nagykutyák nem akarják az apró, jelentéktelen munkát végezni.


Egy fiatal nem tudja úgy reprezentálni a cég érdekét a bértárgyaláson, mint egy tapasztaltabb kolléga.

2013. nov. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: a bérelszámolásnak semmi köze a bértárgyaláshoz!
2013. nov. 15. 09:47
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem Te kérdező valamit nagyon benéztél. A bérszámfejtők legtöbbször idős hölgyek.
2013. nov. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3-as szerintem te néztél be valamit, olvasd el mégegyszer a kérdésemet, pont azt írtam, hogy a bérszámfejtők pedig idős hölgyek:)
2013. nov. 15. 10:13
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Már látom :) Szóval igazad volt. Ez azért van, mert nem szeretnek pályakezdőt felvenni! A bérszámfejtésre bekerülni kihalásos alapon lehet!
2013. nov. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt magyarba a HR-sek 90%-a nő,előzetes HR végzettség és tapasztalat nélkül.Nekem több lányismerősöm HR-es előzetes HR végzettség és tapasztalat nélkül.Van nemzetközi kapcsolatok szakértő,ruhaipari mérnök stb...a tudás nem számít.Az elmaradott,konzervatív magyaros gondolkodás szerint nagyon női terület,ez nem Svédország.De ha nőnek születtél,akkor még a felvétel is egyszerű csak kisgyereked kell,hogy legyen,máris 10 többletpont a felvételinél,hogy biztosan felvegyenek ha mégis HR papírt szeretnél.Ha férfinak születtél,akkor hallgathatod,hogy a nők mindig mindenben hátrányban vannak, ami azt jelenti a valóságban,hogy előnyben.Sőt,még a külföldi rokonokat is meg tudod nevetettni,ha elmondod,hogy zajlanak a dolgok Magyarországon.Én már sok éve keresek állást HR-t végeztem,a volt fiú csoporttársak már rég külföldön vannak Angliában,Németországban,csak a lányok kaptak jó állást.Az elmaradott,konzervatív magyar gondolkodás szerint,a HR az női terület.
2015. okt. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt észrevettem, hogy a HR-es csajok egymás után mennek szülni, de vajon miért jó ez a cégnek?
2015. okt. 25. 16:05
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez itt magyarba így működik,felvesznek egy nőt HR-esnek,aki valakinek a valakije.HR végzettség,HR tapasztalat nem szükséges.Aztán az elmegy szülni.Majd kisgyerekesen,már 10 többletpontot kap felvételin,és elvégez valami HR szakot,majd visszamegy HR-esnek.Aki meg HR szakon végzett,férfi az meg már rég külföldön van...pl:Angliában mosogat stb. vagy bármi más...ez itt így működik,a HR az női terület,és elmaradott,konzervatív gondolkodás van...nem Svédországba van...ott ez is máshogy működik...
2015. okt. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Érdekes. De a bérelszámoláshoz nagyobb tudás és tapasztalat kell, mint a HR-hez? Ezért nem vesznek fel oda fiatalokat? Vagy a fiatal nőknek jobban tetszik a HR?
2015. okt. 27. 17:47
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt szerintem úgy gondolkodnak,hogy a HR-es sok emberrel találkozik,felvételiztet stb. így fiatal,csinos csaj kell,hogy a céget ilyenkor képviselje,itt magyarba fontosak a külsőségek.Ez nem Svédország,Hollandia,Norvégia stb. ott a tudás számít.Ez kb. olyan,mint a magyar focistáknál is a legfontosabb,hogy a séró bele legyen lőve és feszüljön a mez...ez a legfontosabb...azért tart a magyar foci ott ahol tart...és a HR szakma is...csak az kevésbé mérhető...csak a külsőségek számítanak,a tudás semmit.
2015. okt. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!