Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hollandiába kezdenénk új életet?

Hollandiába kezdenénk új életet?

Figyelt kérdés
Barátommal Hollandia mellett döntöttünk,ugyanis igen minuszban vagyunk személyi kölcsön végett.Eddig épp elvoltunk a 17e ft törlesztéssel,de az otp tegnap a számla hitelkeretét is elvette -250e,mivel már munkahelyünk sincs.Nem panaszkodni írtam,csak ez az előzménye a dolgainknak.Barátom világ életében fizikai munkát(karosszériát,géplalatos,karbantartó,hegesztő)végzett,mégsincs kiút,sehol nincs felvétel.Én érettségiztem+okj-s számítógépes papírom van+nyelvvizsgám,ettő függetlenül 24-25évesen munka nélkül kell itthol ülnünk,amit már-már viccesnek tartunk :D Maradt még 500e ft-unk lekötve,és bele gondolva itt csak fel élnénk,inkább szerencsét próbálunk.Hollandiába már terveztük anno hogy kimegyünk,így nagyjából tájékozottak vagyunk az országgal kapcsolatban.A baj hogy ne kamu állás legyen ami keresztbe tesz :) Vajon a hivatalos oldalakon,mint a Workania,Proffession,szavahihető állárhirdetéseket közölnek?Apród+jófogás kilőve az biztos átverés! De előzők?

2013. nov. 16. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
ennyi ésszel jobban jártok ha itthon maradtok.
2013. nov. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyikre sincs garancia, hogy hiteles hirdetést tesznek fel. Profession-on is találkoztam már kamu hirdetésekkel, szóval ne ezt nézd. Azt kell nézni, kaptok-e normális szerződést, milyen feltételekkel lehet kimenni. Bejelentett munka-e, fizetnek-e tb-t stb.

Ajánlom egyébként az eures.hu-t, ez egy megbízható oldal. Itt találsz pár információt.

[link]

2013. nov. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

500eFT elég kevés a külföldi viszonyokat nézve. Nem olcsó a szállás, 2-3 havi kaució, mellette papírügyeket elintézni, a tömegközlekedést megoldani, és akkor még nem is ettetek. Ez így elég meredek.

Angolul/németül mennyire beszéltek?

2013. nov. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem alap szintű nyelvvizsgám van letéve,de azóta már jobban megy,értem mit mondanak és meg tudom értetni magam,persze nem mutogatva :) barátomnak nincs nyelvvizsgája.Tudom a bérletek árait+rezsivel elv hogy 500ból nem jönnénk ki,viszont mi nem szeretnénk külön bérletet,egy szoba közös lakókkal megtenné,így nem kell kaució és megfizethető a szállás.Ez a része nem nagy probléma,ismerőreink vannak kint,ők segítenek ebben nekünk.Étel kb 200-250/hó és eszünk rendesen.Ha nem cigizünk,iszunk,drogozunk kijövünk minden hónapban.Ami pedig a bejárást illeti,úgy tudom a bevándorlókat alkalmazó munkahely bizonyos km-en belül ingyen vállalja a fuvart oda vissza.
2013. nov. 16. 16:22
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

20 eve elek Hollandiaban

Nem ajanlom ..keves a munka rosszul fizetnek es csomoruk van a magyarokbol mindenhol

Az uitzendbureu ban szoban se allnak veled ha nem folyekony hollandot adod.

Uveghazi munka van de ehberert.lakas nehez talali bejelenkezni meg nehezebbHa nem vagy bejelentkezve akkor meg bukod az osszes adokedvezmenyt csaladit stb.

Betegbiztositas draga 2 szemelyre 220 eu /ho es KOTELEZo Ha nem fizeted nagyon megbuntetnek.

Az itteni magyarok nem segitokeszek sot kifejezetten mogorvak es bunkok egymassal segitseget ne varj.

nagyon sokan jonnek es nagyon sokan is mennek haza meg jobban leeegve mint elotte.

Inkabb norvegiat ajanlom

2013. nov. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!