Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Behívtak közmunkára, de nem...

Behívtak közmunkára, de nem akarok menni?

Figyelt kérdés

6 hónapja járt le a GYES-em, de elvagyunk anyagilag, 2 kicsi gyerek, meg a háztartás, igazából nem is keresek állást. Hol az egyik beteg, hol a másik, úgyis kirúgnának mindenhonnan, nagymama nincs.


Már semmilyen juttatást nem kapok, a tb-t is magam fizetem. Erre behívtak közmunkára, takarítani. 2 diplomám van, meg 2 nyelvet beszélek felsőfokon. Most ez komoly, hogy én menjek el 48 ezer bruttóért takarítani? Jól fog kinézni az önéletrajzomban, tényleg.

Na, meg úgy elképzelem a sok sznob milliomost, az utcára nem mehetek majd ki ezek után, ha látják, hogy az árkot gyomlálom a házuk előtt.

Nem lehet valahogy megfűzni őket, hogy hagyjanak ezzel engem békén?

Azt írták, hogy törölnek a munkanélküliek sorából, ha nem jelenek meg. Azaz a későbbiekben, ha munkaadó foglalkoztatni akar, nem kapja meg a munkanélküliek után járó kedvezményt.


2013. nov. 19. 21:23
1 2
 1/20 anonim válasza:
51%
Ha olyan jól elvagy lányom ne fogadd el. Úgyis regisztálnak újból 3 hónap múlva, addig meg elvagy.
2013. nov. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
15%
Nem kötelező elvállalni! Senki nem mond ilyet! Felajánlják, de te visszautasíthatod, mellyel 1 évig kizárod magad minden juttatásból. De amekkora arcod van, rádférne egy kis két kezi munka. Oda vagy a diplomáddal, meg a nyelvtudásoddal.
2013. nov. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
Miért lenne oda a diplomájával? Nyilván megdolgozott érte és uram bocsá' nem haldoklik az éhségtől tehát miért kellene kimennie éhbérért a kisebbségiekkel vakarni a koszt? Ha létkérdés lenne, és tényleg semmi jövedelme, akkor én is azt mondom, hogy finnyás p*csa, de azért ne fikázzunk már alaptalanul.
2013. nov. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Nem kötelező a közmunka, vissza lehet utastani.


Az meg, hogy nem kap utánad a munkaadó kedvezményt - és? Úgy sem akarsz dolgozni mostanában, meg amúgy megnyugtatlak, amelyik cég 2 diplomás 2 nyelvet beszélő alkalmazottat keres az nem a munkaügyön érdeklődik, hanem kiírja az állást és válogat a jelentkezők között.

2013. nov. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Igen, ezen én is gondolkodtam, hogy nem nagyon szoktak foglalkozni vele, hogy a munkaadónak lehet, hogy ez nem lesz fontos, ha a nyelvtudás kell.

Nem kell irigykedni, azért mert mondjuk nekem nem létszükséglet 30 e nettóért elvállalni ilyen munkát. És akinek van gyereke, az meg tudja, hogy egy 3 és 4,5 éves gyerek mellett úgysem lehet dolgozni járni...

Szeretnék majd dolgozni, mondjuk egy-két év múlva.

2013. nov. 19. 22:37
 6/20 anonim ***** válasza:
66%

Na jó azért az elég nagy ferdítés több millió anya dolgozik nem 3-4 ha nem még kisebb gyerek mellett is.


Visszautasítod a közmunkád,törölnek és ennyi. Nem erőszak a regisztráció.

2013. nov. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%

Én is takarítok hiába van egy technikusi végzettségem meg mellette egy sima szakmám informatikába, sehova nem vettek fel mert kezdő voltam gyakorlati helyeimről meg kivágtak amikor végeztem mivel nem volt igény arra hogy plusz embert vegyenek fel.

A munkaügyi központ még tavaly felajánlotta a takarítói állást de előtte le kellett tennem rá a szakmát ami inkább a gépi takarításról szól de egyszerű takarítóként dolgozom egy helyi kórházban, igaz nem keresek sokat 60 ezer megvan plusz 1-2 extra pénz ha túlórázom de a semminél még mindig több. Persze mellette maszekolok többnyire villanyszereléssel vagy kerti munkákkal meg néha besegítek számítógép szerelésbe is, de egyszerűen hivatalosan nem találok munkát hiába voltam gyárakba is oda is csak tapasztaltabb gyári munkásokat akartak felvenni. Igaz közmunkázni én sem akarnék mert az már szinte rabszolga munka és még mindig jobb a kórház mert legalább meleg van bent, mégsem a szabadban kell lennem, meg én a férfiasabb részét csinálom ami nem egy megerőltető plusz elég sok pihenő időm van amikor csak készenlétbe vagyunk, tehát ha valamelyik műtőbe vagy egyéb kezelő helyiségbe kiöntenek valamit akkor szólnak és megyek a többit a takarítónők csinálják.

Tehát megértelek valamilyen szinten csak kivágnak a rendszerből amivel ha később állást keresnél így elbukhat a munkáltatód a kedvezményektől és mivel ez kötelező így nem lehet ezt elsunnyogni, de a takarítás téren nem biztos hogy az utcára küldenek sok intézménybe szoktak küldeni közmunka alapon takarítókat az is lehet hogy egy iskolába kell takarítanod.

2013. nov. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
51%
Őszintén szólva én, a munkaadó szerepében hatalmas piros pontot adnék arra, hogy valaki annyira szívós, és kitartó, aki rendelkezik akkora mennyiségű alázattal, hogy két diplomával képes elmenni takarítani.
2013. nov. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
13%
Olyan munkát kell, hogy felajánljanak, ami a végzettségednek megfelelő. Nem egy kisfaluban laksz esetleg, ahol még ezt sem tudják az Önkormányzatnál?!
2013. nov. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

Ha két piacképes diplomád van ( nem bölcsész ) és két nyelvet beszélsz felsőfokon, nem hiszem hogy arra izgulna a leendő munkaadód, hogy kap-e utánad valami kedvezményt.

Ha egy olyan pozícióban ahol fontos a diploma és a nyelvtudás a munkáltatónak a munkanélküliek utáni kedvezmény a döntő tényező, régen rossz. Az ilyen munkáltató juttatások terén is zsugori és kicsinyes.

2013. nov. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!