Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit van úgy mindenki oda a...

Mit van úgy mindenki oda a 13. havi fizetésért?

Figyelt kérdés
Szerintem hülyegyerekeknek való a 13. havi fizetés, olyanoknak, akik a rendes fizetésüket nem tudják beosztani, hogy az az ünnepekre elég legyen. Fizessenek inkább rendesen 12 hónapon át, minthogy lespórolják a 13.havi összeget, és nagy kegyesen odalökjék karácsonykor. Nem lehet azt megérteni, hogy nulla munkavégzésért egyik cég sem tud fizetni? Ha 13. havit adnak, akkor az az előző 12 haviból lesz lespórolva.

2013. nov. 28. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Itt, Ausztriában rendesen kapunk 12 havit, ezen felük adnak 13 és 14. havit is. És nem spórolnak le semmit sem.
2013. nov. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A cégednek adott, hogy mennyit tud adni egy dolgozónak egy évben - a 13. és 14. havi csak úgy lehet, ha 12 hónapon át azt az összeget visszatartják a fizetésedből. (miután a 13. és 14.hónapban nem dolgozol, igy nem termelsz hasznot a cégnek). Ezzel az erővel eloszthatnák a 13. és 14. havit és hozzáadhatnák a rendes fizetésedhez, nem?
2013. nov. 28. 17:15
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
nem tartanak vissza semmilyen pénzt! rendesen kapom 12 hónapon keresztül a fizetést, majd Karácsonykor vagy előtte, kapok plusz 1 havit! majd 1x még egy havit. ez Magyaroszágon fura, de itt, Ausztriában teljesen megszokott dolog, a magyarok is megkapják, ha normálisan bejelentett állásban dolgoznak.
2013. nov. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem érted. Mondjuk keresel 6000 eurót egy hónapban. Kpasz 13. és 14. havit is, igy a teljes évi fizetésed 14 x 6000 = 84,000 euró. Namármost: miért nem fizetnek akkor 12 hónapon át havi 7000 eurót inkább?? Éves viszonylatban ugyanannyi lenne, csak hamarabb jutnál hozzá a pénzhez!
2013. nov. 28. 17:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én értem a kérdező logikáját is , de a 13. havi fizu általába bónusz szokott lenni ezzel megköszönve az éves munkáját a munkavállalónak.. De ha így számolod kedves kérdező akkor egy rendes bejelentett munkánál számold bele a nettó órabéredbe a szabadságokat, mert annyival kevesebbet dolgozol egy évben..
2013. nov. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igaza van az Ausztriában dolgozónak, a párom is kint dolgozik és ő is kapott 13. havit és hamarosan kap 14. havit is. Az egyiket nyáron adják általában, a másikat karácsony előtt, bár jól keres, de azért jól jön ez a kis pluszpénz is. :) Már amennyire kicsi, mivel ez a két pluszfizetés kb fél évi kereset Magyarországon.
2013. nov. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért van értelme a bònuszoknak meg a 13-14 haviaknak, mert a munkavállalòt jò érzéssel tölti el, ha a fizetésén kìvül valamikor kap egy kis extrát. Én a fizetésem harmadát kaptam plusszba év végén most hònap közepén és nagyon jòl esett. Ez pszichológia. :)
2017. dec. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!