Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti hány nyelven beszéltek, és...

Ti hány nyelven beszéltek, és mennyi a fizetésetek?

Figyelt kérdés
A kérdésem nyilván azokhoz szól, akiknek a munkájában közrejátszik a nyelvtudása :) Milyen nyelveket beszéltek, mennyire kell használni őket a mindennapokban, és hogyan sikerült "bekerülni" a munkahelyre?
2013. nov. 30. 09:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%
Nekem az egyik ismerősöm beszél 3 nyelven. Az anyanyelve a spanyol, így könnyedén megtanulta a portugált és magyarul is beszél. Most tanulja az angolt. Egy spanyol cég magyar kirendeltségénél helyezkedett el. Egy 2-3 hónapos továbbképzésen kellett részt vennie. Nincs diplomája. Irodai munkát végez, kb. havi 140-150 ezer Ft-ot keres.
2013. nov. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%
Juttatásokkal együtt kb nettó 250-260 körül keresek. Angol feltétel, sok belső levelezés, kommunikáció angolul zajlik, néha fordítási feladat is van.
2013. nov. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
14%

Angolul tanultam, lett egy középfokúm, de már alig tudok megszólalni....sajnos.

A munkámban egyáltalán nem használom a nyelvet, a közigazgatásban dolgozom, tavaly végeztem az egyetemen, a mostani munkám az első munkahelyem. Minden juttatással együtt nettó 160.000 Ft-ot keresek.

Nem volt a munkahelyemre meghirdetett pályázat, csak beküldtem a pályázatom, kb 200 helyre, köztük ide is. Behívtak, volt 2 interjúm és felvettek.


A párom mérnök, neki is van angol nyelvvizsgája, neki kell használnia az angolt, de küzd fele, mert a nyelv nem az erőssége. Inkább csak úgy kell neki a nyelv, hogy minden továbbképzési anyagot angolul kap. Ő nettó 350.000 Ft-ot keres.

20 éves volt a párom, még egyetemista, mikor megpályázta ezt a munkát, 4 körös interjú után őt választották.

2013. nov. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
39%

Három idegennyelven beszélek: angolul anyanyelvi szinten és ezen a nyelven folyik a munka nagy része, tudok még spanyolul felsőfokon, oroszul középfokon de utóbbi kettőt csak hetente párszor kell használni. Ahogy nézem még nem ártana németül, japánul és franciául tudni mert azokon a nyelveken is lennének feladatok.

Első munkahelyemen dolgozom több mint 4éve, alapbérem 200nettó de ha nagy a hajtás többet kapunk, évente vannak továbbképzések/tanfolyamot amik után bónuszok járnak ha sikeresen levizsgázunk belőlük.(csak érettségim van)


Úgy sikerült megkapnom az állást hogy vonaton idegenek épp arról beszélgetettek hogy milyen nehéz olyan jelölteket találni akik az akcentusos angolt is megértik és hajlandóak munka mellett folyamatosan fejleszteni a tudásukat. Bekapcsolódtam a beszélgetésükbe és ott helyben tartottak egy előzetes interjút. Aztán annyi körös interjú és tesztírás volt hogy fel se tudnám sorolni, végül olyan pozícióba vettek fel ami nemcsak meghirdetve nem volt de még nem is létezett.


Mennyiség/minőség tekintetében ellenőrzöm a műszaki eszközöket amiket a külföldi beszállítók küldenek és lerendezem ha valami nem stimmel.

2013. nov. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%

Ismerősöm elvégezte az egyetemet, volt 5 nyelvből felsőfokú nyelvvizsgája (angol, német, olasz, orosz, francia), elvégzett egy fordítóiskolát, hozzátanult még középfokú szintig spanyolul aztán kiment Brüsszelbe fordítónak, átszámolva nettó másfél milliót keres.

Nem volt könnyű bejutni, de ha már bent van, elég nehezen rúgják ki. A nyelvekből pedig szinte mindegyiket használja mindennap.

2013. nov. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
47%

Igen, elkeserítő, hogy ilyen emberek manapság 200.000 nettó körül keresnek. Aztán lehet sírni, hogy nem mobil a magyar lakosság.

Én angolul beszélek felsőfokon, spanyolul középfokon. Az előző helyemen használtam mind a kettőt. 140.000 nettót kaptam. Itt most 250.000-t kapok nettóban, csak az angolt használom, de az összes kontaktom külföldi, így szinte magyarul nem is levelezek senkivel. Néha van telefonhívás is, de a felsőfok ellenére néha nem értem az akcentusokat.

Meg fog szűnni, nincs a közelben másik munkahely. Ingázni kéne Pestre, de ha a benzin árát beleszámolom a fizetési igényembe, már nem is állnak velem szóba.


Ja, és mind a két munkahelyemre teljesen önerőből kerültem be, külsősként, normál állásinterjú keretében, nem volt protekcióm. De nem magyarul voltak az interjúk, hanem angolul, az első helyemen spanyolul is kellett beszélnem.

Németül is tanulok 1 éve, de nem állok vele valami jól, mert munka, család mellett nincs időm vele foglalkozni. Ha kirúgnak, gondolom min. 6-12 hónapig nem lesz állásom, azalatt fel akarom hozni egy középfokra minimum azt is, ez a terv. Itt azért keresik a németet is.

2013. nov. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
45%
Angol, német ffok, orosz, szerb alapfok. A munkámhoz csak az angol, német kell. Mellé van 2 diplomám, doktorim. Nettó 200at kapok, cafeteria nincs. Mindez Bpen.
2013. dec. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Evele123 ***** válasza:
55%
Középfokú (műszaki) végzettségem van, a kereskedelemben dolgozok mint eladó és csak ritkán van szükség a nyelvtudásomra. Németül beszélek és nincs róla nyelvvizsgám. Nettó 130 és 150 ezer között keresek havonta...
2013. dec. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%
200 nettó, és noha 4 nyelvet beszélek, ebből 2-t felsőfokon, igazából csak az angolt használom.
2013. dec. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
14%

Ez komolyan szegyen ami otthon zajlik! Aldom a szuleimet, amiert az angolt ilyen koran elkezdhettem.


En angolul beszelek felsofokon (habar Londonban elek, komolyan kezd megkopni, anno tobb szot hasznaltam, mint amire itt szuksegem

van xD) Nemetul is tudtam anno egy stabil kozepszinten, de nem hasznaltam es nagyon megkopott.


Van hozza ket egeszsegugyi OKJ-m, a nyelvtudasnak, az egyik kepesitesemnek, a kulfoldi tapasztalataimnak koszonhetoen kaptam meg ezt az allast.


Sajat magamat hirdettem, igy kaptam egy nagyon privat 14-15 font per oraberes munkat egy eleg exkluziv kliensnel. Heti beosztastop fuggoen altalaban 347 fontot kapok, de mostanaban, hogy a munkatarsak szabadsagolnak feltornazodik ez az osszeg 417 font-519 fontig is.

Emellett tolmacsolok, es a szallasom is jo ideig ingyen volt. Probalom megoldani, hogy kesobb is ingyen lakjak, belefajdul a szivem

ha belegondolok hogy heti 150 fontot koltsek szallasra - egy putris szobara a kulso keruletekben, ahol a wc-n 8 idegennel kell osztozkodni.

2014. márc. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!